Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Meksika – Brezilya İddaa Tahmini 15.11.22

Meksika – Brezilya İddaa Tahmini 15.11.22

2023 FIBA Dünya Kupası Amerika elemeleri 2. tur F grubu mücadelesinde Meksika Salı günü saat 05:30’da Brezilya ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibi lehine 5.5 handikap belirlemişler.

Meksika kıtanın yeniden çıkışa geçen ekol ülkelerinden birisi. Son yıllarda yaşadıkları sorunları atlatmış durumdalar. Bu grupta 6 galibiyet elde ettiler ilk 3 yarışında avantajlı konumdalar. Bu penceredeki ilk maçlarında ise konuk ettikleri kendi sikletlerinde olmayan Uruguay karşısında bu farkı net olarak ortaya koymuşlar ve 80-60 gibi net bir skorla kazanmayı bilmişlerdi. O maçta Giron 20 sayı, 6 ribaund ile x-faktör katkısı verirken Manisalı Cruz da 18 sayı, 5 asist ile galibiyetin diğer mimarı olmuştu.

Brezilya da kıtanın ekol ülkelerinden biri ve son yıllarda istikrarlarını hep korudular. Bu grupta da topladıkları 6 galibiyetle onlar da Meksika gibi ilk 3 yarışında avantajlı konumdalar. Bu pencereye de ideale yakın bir kadroyla, tecrübeli isimlerle geldiler. Bu yolda da ilk maçlarında ABD’yi Washington’da 79-94 gibi farklı bir skorla geçerek ses getirdiler. Evet ABD C ya da D takımı seviyesinde bir kadroyla mücadele ediyor ama sonuçta ABD! Caboclo, Benite, Huertas, Felicio, Meindl takımın önemli silahları konumundalar. 

İki takımın da 6 galibiyeti var ve ilk 3 yarışında önemli bir viraj olacak bu maç onlar adına. Kazanan çok büyük bir avantajı cebine koymuş olacak Dünya Kupası’na katılım yolunda. Ellerindeki kadroya ve sahaya yansıttıkları basketbol seviyesine baktığımızda her alanda Brezilya’nın bir adım önde olduğunu görebiliriz. Özellikle tecrübe konusunda bir değil bir kaç adım öndeler. Deplasmanda olmalarına rağmen Huertas, Caboclo, Benite gibi silahlarla ABD karşısında olduğu gibi farklı bir skorla rahat bir galibiyete uzanacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-5.5) – 1.52
intobet Oranı: MS 2 (-5.5) – 1.72
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Gottingen – Alba Berlin İddaa Tahmini 04.12.22

Almanya Kupası çeyrek final maçında Gottingen Pazar günü saat 22:30’da Alba Berlin ile karşılaşacak. Hem …