Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Meksika – Küba İddaa Tahmini 02.07.22

Meksika – Küba İddaa Tahmini 02.07.22

2023 FIBA Dünya Kupası Amerika elemeleri D grubu 5. maçında Meksika Cumartesi günü saat 05:10’da Küba ile karşılaşacak. İddaa misafir takım lehine 10.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 12.5 olarak açıklamış.

Meksika yeniden yapılanma sürecini tamamladı ve yeni jenerasyonla beraber yine kıtanın etkili takımlarından biri olmaya başladı. Bu grupta da 4 maçtan 3 tanesini kazanarak zaten ikinci tur biletini kapmışlardı. Sadece son maçlarında güçlü ABD’ye deplasmanda 22 sayı farkla yenilmekten kurtulamadılar. Koç Quintero’nun elinde Jaimes, Stoll, Gutierrez, Pako Cruz, Orlando Mendez, Giron ve Amigo gibi değerli parçalar var ki özellikle Mendez ile Giron çok formalar, takımın skor yükünü çektiler ilk 4 maçta. 

Küba ise kıtanın zayıf halkalarından biri. Bu grupta da 4 maçta 0 çektiler zaten. Son maçlarında konuk ettikleri Porto Riko’ya iyi direnseler de 3 sayı farkla kaybetmişlerdi ve aslında havlu attıkları maç oldu diyebiliriz. Şimdi Meksika karşısında kazanmaktan başka çareleri kalmadı ki bu da çok zor bir ihtimal deplasmanda. Yine de Karel Guzman ve Jasiel Rivero liderliğinde şanslarını deneyecekler, en azından direnmeye çalışacaklar.

İki takım arasında hem kadro kalitesi hem de hedefler anlamında ciddi farklar var. Meksika sadece grubun değil kıtanın güçlü ekiplerinden biri. Özellikle Giron ve Mendez’in skorer oyunu sayesinde fark yarattılar, grupta sadece ABD’ye yendildiler. Her galibiyetin üst tura taşınacağını düşündüğümüzde ikinci turu garantilemiş olsalar da bu maçta bir motivasyonlarının olacağını söyleyebiliriz. Sant-Roos’dan yoksun olan Küba karşısında handikapı da geçerek net bir galibiyet alacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-10.5) – 1.50
Bets10 Oranı: MS 1 (-12.5) – 1.85
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Venezuela Superliga iddaa tahmin ve analizleri

Toros de Aragua – Gaiteros del Zulia İddaa Tahmini 09.08.22

Venezüela Ligi Batı grubu mücadelesinde Toros de Aragua Salı günü saat 01:00’da Gaiteros del Zulia …