Anasayfa / Boston Celtics / Memphis Grizzlies – Boston Celtics İddaa Tahmini 20.11.23

Memphis Grizzlies – Boston Celtics İddaa Tahmini 20.11.23

NBA Batı Konferansı temsilcisi Memphis Grizzlies Pazartesi günü saat 04:00’da Doğu ekibi Boston Celtics ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Best10 ev sahibi lehine 8.5 handikap belirlemişler. 

Grizzlies sakat ve cezalı oyuncuların etkisiyle sezona kötü bir giriş yapmış, ilk 9 maçlarından sadece 1 galibiyet alabilmişti. Ama son 3 maçtan ikisini kazanarak bir çıkışa başladıklarını gösterdiler. Diğer yandan ilginçtir ki bu galibiyetler deplasmanda geldi, evlerindeki son 5 maçı da kaybettiler! Son olarak bu sahada 11 Kasım’da konuk ettikleri Jazz’a 6 sayı farkla yenildiler. Tillman, Kennard, Rose, Smart, Adams, Clarke ve Morant’den bu maçta da faydalanamayacaklar. 

Boston ise 12 maçtan topladığı 10 galibiyetle Doğu’nun zirvesinde yer alan ekiplerden birisi. Son 5 maçlarını kazanarak, formda bir şekilde geliyorlar bu deplasmana. Evden uzaktaki son 2 maçlarında güçlü Sixers’ı 10 sayı farkla ve dişli rakiplerden Raptors’u ise 3 sayı farkla geçmeyi bilmişlerdi. 108 sayı attıkları 18 Kasım’daki o son maçta Brown 23 sayı, 4 asist, Tatum 17 sayı, 7 ribaund, Holiday 14 sayı, 8 ribaund, 5 asist ve Porzingis 14 sayı, 12 ribaund, 5 asist ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi. Brown’un durumu maç saatinde belli olacak, başka eksikleri yok.

Grizzlies’da takımın neredeyse yarısı yok (Tillman, Kennard, Rose, Smart, Adams, Clarke ve Morant)… Bu eksiklerle beraber evlerinde olsalar bile Boston gibi formda ve güçü bir rakip karşısında fazla varlık gösterebileceklerini düşünmüyorum. Boston’da Brown oynasa da oynamasa da Tatum, Holiday, Porzingis, White gibi kaliteli isimler var ve deplasmanda olsalar da üstünlüklerini sahaya koyacaklarını, kazanırken çift haneli farkları bile görebileceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-8.5) – 1.42
Best10 Oranı: MS 2 (-8.5) – 1.60
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Houston Rockets – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 07.12.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Houston Rockets Perşembe günü saat 04:00’da Oklahoma City Thunder ile karşılaşacak. …