Anasayfa / Chicago Bulls / Memphis Grizzlies – Chicago Bulls İddaa Tahmini 09.02.24

Memphis Grizzlies – Chicago Bulls İddaa Tahmini 09.02.24

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Memphis Grizzlies Cuma günü saat 04:00’da Doğu ekibi Chicago Bulls ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibi lehine 4.5 handikap belirlemişler.

Grizzlies konferansın vasat ekiplerinden birisi. Nitekim son 5 maçlarını da üst üste kaybettiler, formsuz bir dönemden geçiyorlar. Zaten toplama da da 51 maçtan sadece 18 galibiyet çıkarabilmiş durumdalar, play-in potasından bile tam 6 galibiyet uzakta kaldılar… Evlerindeki performanslarına bakınca da son 3 maçlarını üst üste kaybettiklerini gördük, sırasıyla Kings’e 9 sayı, Cavs’a 7 sayı ve son olarak Warriors’a karşı direnemeden tam 20 sayı farkla teslim olmuşlardı. Smart, Oladipo, LaRavia, Clarke, Bane, Williams, Watanabe, Metu forma giyemeyecek isimlerken Rose ile Jackson’un da durumları belirsiz… 

Bulls ise son dönemde toparlanma sinyalleri veren ekiplerden birisi. Son 3 maçlarından ikisini kazandılar ve 24 galibiyete ulaşarak Doğu’da play-in potasındaki yerlerini biraz daha sağlamlaştırdılar. Ayrıca deplasman karneleri de iyi durumda, son 2 maçlarında Blazers’ı 8 sayı ve Hornets’ı ise 7 sayı farkla geçmeyi bilmişlerdi. Craig ve Williams dışında eksikleri yok, yani aslında tüm önemli isimlerin sahada olacağını, tam kadro olduklarını söyleyebiliriz. 

İki takım arasında elbette bir siklet farkı var, özellikle Grizzlies’da neredeyse takımın yüzde 70’nin sakat olduğunu düşündüğümüzde! Bu nedenle de evlerinde olmalarına rağmen son maçlarda olduğu gibi yine fazla direnç gösteremeyeceklerini, artık play-in yarışında hata yapmak istemeyen hatta play-off şansını arttırmak isteyen Bulls’un White, DeRozan, Vucevic üçlüsünün liderliğinde düşük handikapı geçerek kazanabileceğini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-4.5) – 1.48
intobet Oranı: MS 2 (-4.5) – 1.70
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

basketbol günün iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 04.03.24

NBA programında Pazartesi günü sabaha karşı oynanacak maçlara dair en güvendiğim tahminleri sizin için seçtim, …