Anasayfa / NBA / Memphis Grizzlies – Cleveland Cavaliers İddaa Tahmini (2) 19.01.23

Memphis Grizzlies – Cleveland Cavaliers İddaa Tahmini (2) 19.01.23

NBA normal sezon mücadelesinde Memphis Grizzlies, çarşambayı perşembeye bağlayan gece 04:00’te Cleveland Cavaliers ile FedEx Forum’da karşı karşıya gelecek. İddaa ve intobet bu maç için ev sahibi ekibin sayı limitini 114.5 olarak açıklamış. 

Galibiyet serisi 10 maça çıkan Memphis Grizzlies son maçında Phoenix’i de 136-106’lık rahat bir skorla geçmeyi başardı. Denver’ın ensesinde biten ekipte her şey pozitif ilerlemeye devam ediyor. Savunmada da yavaş da olsa ilerleme kaydeden ekipte son maçta Desmond Bane 28, Ja Morant 29 sayı kaydederken kenardan gelen üç farklı isim çift haneli katkılar vererek takımın 130’lu sayıları görmesinde önemli bir faktör oldu.

28-17’lik harika derecesiyle yoluna devam eden Cleveland Cavaliers ise bugünkü deplasman maçıyla birlikte son 7 maçtaki 6. deplasman maçına çıkacak. Son olarak konuk ettikleri New Orleans’a karşı geri dönüşe imza atan ekipte maçı tamamlayamayan Donovan Mitchell’ın durumu önce maç saati olarak rapor edilmişken düşük ihtimale düşürüldü. Onun oynamaması durumunda Caris LeVert’e daha fazla iş düşecek fakat böylesine formda bir takıma karşı zorlanma ihtimallerini yüksek görüyorum.

Son altı iç saha maçını da kazanmayı başaran Memphis ekibi bu geceki maça da favori olarak çıkıyor. Yüksek bir takım kimyasına ve Ja Morant gibi bir yıldıza sahipler. Cleveland ise hiç kötü bir takım değil fakat Donovan Mitchell’dan yoksun olacak gibi gözüküyorlar. Onun yokluğunun takım üzerindeki etkisinin büyük olmasını bekliyorum. Ev sahibi ekibin ise son maçta olduğu gibi bu maçta da kendileri adına belirlenen limiti aşacağı düşüncesindeyim.

Eksikler:

Memphis: Danny Green
Cleveland: Donovan Mitchell (düşük ihtimal), Dean Wade

İddaa Oranı: Ev Sahibi ÜST (114.5) – 1.46
intobet Oranı: Ev Sahibi ÜST (114.5) – 1.62
Güven Endeksi: 8

 


Hakkında Kaya Pekoğlu

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Boston Celtics – New York Knicks İddaa Tahmini 27.01.23

NBA normal sezon mücadelesinde Boston Celtics, perşembeyi cumaya bağlayan gece 03:30’da New York Knicks ile TD Garden’da …