Anasayfa / İddaa Tahminleri / Memphis Grizzlies – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini 13.02.24

Memphis Grizzlies – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini 13.02.24

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Memphis Grizzlies Salı günü saat 04:00’da New Orleans Pelicans ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda ev sahibi lehine 7.5 handikap belirlemişler. 

Grizzlies konferansın vasat ekiplerinden birisi. Sezon başından beri sakatlıklar yakalarını bırakmadı ve son 8 maçlarının tamamını kaybederken 18 galibiyette kaldılar, play-in potasından bile tam 8 galibiyet uzaktalar… Evlerindeki son 2 maçlarında ise Warriors’a tam 20 sayı ile ve Bulls’a ise beklenenden iyi direnseler de 8 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. Rose, Bane, LaRavia, Smart gibi önemli parçalardan yine faydalanamayacaklar. 

Pelicans ise rakibinin aksine formda, son 5 maçtan 4 tanesini kazandılar ve bu sayede de 31 galibiyete ulaşarak kendilerine 5. sırada yer buldular. Play-off potasında kalıcı bir yer edindiler, bunu sezon sonuna kadar korumak adına emin adımlarla ilerliyorlar. Evden uzaktaki son maçlarında ise Grizzlies gibi konferansın vasat ekiplerinden Blazers’ı 9 sayı farkla geçerek yine kalitelerini ortaya koymuşlardı. Williamson’un durumu maç saatinde belli olacak, başka önemli eksikleri yok. 

İki takım arasında bir siklet farkı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Grizzlies, play-in yarışında bile iddiası kalmamış vasat ekiplerden birisi. Rose, Bane, Smart ve sezonu kapatan Morant gibi önemli silahlardan yoksun durumdalar. Pelicans gibi formda bir rakip karşısında evlerinde olsalar bile bu eksiklerle beraber ayakta kalabileceklerini düşünmüyorum. Pelicans’ın kazanırken handikapı da geçeceğini öngörüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-7.5) – 1.48
Hovarda Oranı: MS 2 (-7.5) – 1.71
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Hırvatistan Ligi iddaa tahmin ve analizleri

GKK Sibenka – Dubrava İddaa Tahmini 20.02.24

Hırvatistan Ligi 20. hafta mücadelesinde GKK Sibenka Salı günü saat 20:00’da Dubrava ile karşılaşacak. Best10 …