Anasayfa / NBA / Memphis Grizzlies – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini 17.02.21

Memphis Grizzlies – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini 17.02.21

NBA normal sezonda Memphis Grizzlies çarşamba sabaha karşı 03:30’da evinde New Orleans Pelicans ile kozlarını paylaşacak. İddaa bu karşılaşmada toplam sayı barajını 226.5, bets10 ise 228.5 olarak belirlemiş.

Memphis Grizzlies son maçında deplasmanda Sacramento Kings’i 124-110 yendi. Bu sonuçla yirmi ikinci maçlarında on birinci galibiyetlerini aldılar.  Batıda dokuzuncu sıradalar. Jaren Jackson Jr sakatlığından dolayı sezon başından beri süre alamamasına rağmen play-in yarışının içindeler. Bu süreçte başta Kyle Andreson olmak üzere rol oyuncularında sezon içinde oldukça iyi verim aldılar. Evlerinde sezon genelinde istedikleri galibiyet yüzdesini tutturamadılar. Son 10 maçlarında daha iyi bir hücum performansı sergileyerek sezon genelinde 111 olan sayı ortalamalarını 117’ye çıkardılar.

New Orleans Pelicans ise istikrarsız sonuçlar almaya devam ediyor. Dört maçlık galibiyet serisinin ardından son üç maçlarında deplasmanda Bulls, Mavericks ve Pistons’a yenilerek play-in potasının dışında kaldılar. Sezon başında takım olarak iyi savunma yaparken son 10 maçlarında ligin en kötü savunma yapan üç takımından biri oldular. Zion Williamson ve Brandon Ingram dışında diğer oyunculardan istedikleri skor katkısını alamadıklarında hücumları tıkanabiliyor. Son 10 maçlarında daha iyi hücum performansı sergileyerek sezon genelinde maç başına attıkları sayıyı 113’den 119.5’a çıkardılar.

İki takım arasında bu sezon oynanan ilk maçı evinde New Orleans Pelicans 118-109 kazanmıştı. Her iki takım da son dönemde savunmada sorunlar yaşıyor. Memphis son 10 maçlık periyotta savunma verimliliğinde ligin yirmi ikinci sırasında yer aldı. Aynı periyotta hücum verimliliğinde dokuzuncu oldular. Keza New Orleans Pelicans bu dönemde ligin en verimli hücum eden üçüncü takımı olmayı başardı. Fakat savunmada aksıyorlar. Bu sebeple iki takımın mücadelesinden yüksek skor bekliyorum.

 

İddaa Oranı: Üst (226.5) – 1.50

Bets10 Oranı: Üst (228.5) – 1.70

Güven Endeksi: 8

Eksikler:

Memphis Grizzlies: Desmond Bane, De’Anthony Melton, Justise Winslow, Jaren Jackson Jr

New Orleans Pelicans: –Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

New Orleans Pelicans – Miami Heat İddaa Tahmini (2) 05.03.21

NBA normal sezon mücadelesinde New Orleans Pelicans, Perşembeyi Cumaya bağlayan gece saat 04:30’da Miami Heat …