Anasayfa / Basketbol Haber / Messina: EuroLeague’de finalin adı CSKA-Fenerbahçe olacak

Messina: EuroLeague’de finalin adı CSKA-Fenerbahçe olacak

Avrupa basketbolunun efsane koçlarından Ettore Messina, ülkesinde EuroDevotion sitesinin sorularını yanıtladı.

Şu anda San Antonio Spurs‘de koç Greg Popovic’in yardımcılarından olan Messina, Zeljko Obradovic ve Fenerbahçe‘ye dair gelen sorulara da yanıt verdi.

İşte Messina’nın açıklamaları:

Joffrey Lauvergne ve Tyler Ennis için Obradovic ve Fenerbahçe adına olağanüstü takviyeler diyebilir miyiz?

Bence başlangıçta Lauvergne için işler daha kolay olacak, geri dönüş yaptığı kıtayı ve onun mekanizmalarını zaten biliyor. Belki de Ennis başlangıçta biraz daha fazla çalışmak durumunda kalacak.

Messina ve Obradovic toplamda 13 kupa kazandı ve 27 yıl EuroLeague’de zaman geçirdi. Sizi birbirinize benzer kılan ve ayıran yönler nelerdir?

(Gülerek) Evet ancak o 9 ben ise 4 kupa kazandım. Bence pek çok koç için izlenmesi gereken ortak yol bir sistem yaratmak. Bu sistem belirli şemalardan oluşmak yerine oyuncuların ne yapacaklarını ve nasıl reaksiyon göstereceklerinin bilincinde olduğu bir sistem olmalı. Biz genelde koçların katı disiplinli olup olmadıklarını konuşuyor ancak temel mesele oyuncuların neyi ne kadar yapmak istedikleriyle ilgilidir. Zelimir’e dönerken, o tabi ki Avrupa basketbolunda gelmiş geçmiş en büyük etkiyi yaratmış koçtur.

EuroLeague, Seria A ve NBA’i kim kazanır?

Bence NBA’de Batı Finalleri bize ligi kimin kazanacağını gösterecek ve bu da Golden State Warriors veya Houston Rockets olacak gibi. Italya’da Milan diyorum, EuroLeague’de ise bir CSKA-Fenerbahçe finali görüyorum.Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Los Angeles Lakers – Denver Nuggets İddaa Tahmini (2) 27.09.20

NBA play-offlarında Los Angeles Lakers ile Denver Nuggets cumartesiyi pazara bağlayan gece 04:00’da kozlarını paylaşacak. …