Anasayfa / Boston Celtics / Miami Heat – Boston Celtics İddaa Tahmini 22.05.23

Miami Heat – Boston Celtics İddaa Tahmini 22.05.23

NBA Doğu Konferansı final serisi 3. maçında Miami Heat Pazartesi günü saat 03:30’da Boston Celtics ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet toplam sayı limitini 211.5 olarak açıklamışlar.

Heat play-off’larda sürpriz sonuçlar almaya devam ediyor. Play-in’den 8. olarak çıkıp buralara kadar gelmeleri zaten yeteri kadar büyük bir sürprizken bununla yetinmediler ve bu seride konferansın 2. sırasında yer alan Boston’u deplasmanda 2 kere yenerek servis kırarak müthiş bir avantaj yakalamış oldular. Şimdi burada evlerinde kazanırlarsa 3-0 öne geçecekler ve süpürgeyi dolaptan çıkaracaklar. NBA tarihinde 3-0’dan geri gelip seri kazanabilen bir takım yok! Bu arada kazandıkları 2 maçta da hücum odaklı ve tempolu basketbol ön plandaydı, sırasıyla 239 ve 216 sayı üretilmişti o maçlarda. Uzun süreli sakatlıkları bulunan Herro ve Oladipo dışında eksikleri yok.

Boston konferansı 2. sırada bitirerek gücünü kanıtlamış bir ekip. Ancak yarı final serisinde Sixers karşısında çok zorlandıklarını ve ev sahibi avantajlarını iyi kullansalar da ancak 7. maçta adlarını finale yazdırabildiklerini gördük. Nitekim bu seride de saha avantajına sahip olmalarına rağmen sezonun peri masalını yazan Heat karşısında evlerindeki ilk 2 maçı da üst üste kaybettiler! Bu kayıplar esnasında özellikle savunmada sınıfta kaldıklarını görmüştük, ilk maçta 123 ve ikinci maçta 111 sayı görmüşlerdi potalarında. 3. maç öncesinde takımda önemli bir eksik bulunmuyor.

Boston adına serinin en kritik maçı olacak desek yanlış olmaz. Çünkü tekrar hatırlatmam gerekirse NBA tarihinde 3-0’dan geri gelip seri kazanabilen bir takım yok ve bu maçı kaybederlerse 3-0 geri düşecekler! Bu nedenle de deplasmanda olsalar bile ne yapıp edip kazanmak zorundalar. İlk 2 maçta olduğu gibi yüksek tempoda, hücum odaklı bir basketbol oynayacaklarını düşünüyorum. Heat’in de evinde Butler liderliğinde üretimde zorlanmayacağını, ilk 2 maçta olduğu gibi rakibin savunma zaaflarını iyi işleyeceğini düşünüyorum. Bu nedenle de yine tercihim toplam baremden üst seçeneği olacak. 

İddaa Oranı: ÜST (211.5) – 1.49
intobet Oranı: ÜST (211.5) – 1.70
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Yeni Zelanda Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Southland – Taranaki İddaa Tahmini 10.06.23

Yeni Zelanda Ligi mücadelesinde Southland Cumartesi günü saat 08:00’da Taranaki ile karşılaşacak. Hem İddaa hem …