Anasayfa / NBA / Miami Heat – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini (2) 22.01.23

Miami Heat – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini (2) 22.01.23

NBA normal sezon mücadelesinde Miami Heat, pazar gecesi 23:30’da New Orleans Pelicans ile karşı karşıya gelecek. İddaa ve intobet bu maçın handikapını konuk takım lehine 6.5 olarak belirlemiş. 

Miami Heat 6 maçta 5 galibiyet elde ettikten sonra dün gece Dallas’a konuk oldu. Üstünlük kurmalarını beklediğim maçta pota altında kontrolü tutmayı başardılar ama rakip 18, kendileri ise sadece 4 üçlük atınca 25 sayılık mağlubiyet kaçınılmaz oldu. 4/20 şut atmalarının yanı sıra ilk beşteki üç ismin hiç üçlük denememiş olması onlar adına son derece olumsuz bir görüntüye neden oldu.

New Orleans Pelicans cephesinde Brandon Ingram’ın dönüşünün uzamasıyla birlikte işlerin de negatifliği devam ediyor. 10 Ocak’ta antrenmanlara başlayan Brandon Ingram’ın hâlâ oynamak için hazır olmadığı belirtildi. Son üç maçını çift haneli şekilde kaybeden ekipte Zion Williamson hakkında da yeni bir açıklama yapılmazken Zion’ın bu ay sonunda dönme ihtimalinin mevcut olduğunu söyleyebiliriz.

Miami Heat dün gece ekstrem bir durum yaşamış ve inanılmaz kötü üçlük performansıyla 90 sayıda kalmıştı. New Orleans cephesine bakacak olursak çok iyi bir durumda odluklarını söyleyemeyiz. Tabii ki CJ McCollum önderliğinde kaliteli oyuncularla yollarına devam ediyorlar ama son dönemde gözle görülür bir kalite düşüklüğü yaşadılar. Bu geceki maçta Miami’nin 3 gün önce deplasmanda aldığı 26 sayılık galibiyet gibi rahat bir galibiyet elde etmesini bekliyorum.

Eksikler:

Miami: Nikola Jovic, Duncan Robinson, Ömer Faruk Yurtseven
New Orleans: Naji Marshall (düşük ihtimal), Brandon Ingram, Zion Williamson

İddaa Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.55
intobet Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.77
Güven Endeksi: 7

 


Hakkında Kaya Pekoğlu

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Boston Celtics – New York Knicks İddaa Tahmini 27.01.23

NBA normal sezon mücadelesinde Boston Celtics, perşembeyi cumaya bağlayan gece 03:30’da New York Knicks ile TD Garden’da …