Anasayfa / AX Armani Exchange Olimpia Milan / Milano Yeni Sezonun Kadrosunu Neredeyse Kurdu

Milano Yeni Sezonun Kadrosunu Neredeyse Kurdu

Milano Yeni Sezonun Kadrosunu Neredeyse Kurdu
Milano Yeni Sezonun Kadrosunu Neredeyse Kurdu

Euroleague‘in A lisanslı takımları arasında son yıllarda en kötü performansa sahip takımı olan Olimpia Milano bu kez işi sağlama almak istiyor ve bu anlamda da önemli hamleler yapmaya başlamışlar, işe önce guard rotasyonu ile başlamışlardı. Şimdi de pota altına iki önemli takviye için düğmeye bastılar ve biriyle anlaşıp diğeri ile de ciddi yol katettiler.

Milli Takımın Devşirmesi

Tecrübeli uzun aslında Amerikalı olmasına rağmen 2016 yılında İtalyan pasaportu alarak milli takım forması giymeye başlamıştı. Bu nedenle yerli statüsünde sayılıyor ve Christian Burns‘ün değeri daha da arttı piyasada. Bu sezon Cantu ile birlikte iyi işler çıkardı, özellikle işin hücum tarafında yüksek tempoda oynayan takımına ayak uydurarak mobil bir uzun olarak ne kadar faydalı olacağını tekrar kanıtladı. Bu sezon kötü bir yüzdeyle atıyor olsa da 3 sayı tehditinin olması, yüzü dönük topu yere vurarak hücum edebilmesi, ilerleyen yaşına rağmen halen çabuk ayaklara sahip olması onu hem hücumda hem de savunmada ikili oyunlarda önemli bir silah yapıyor. İki uzun pozisyonunda da oynayabiliyor ve fiziğine nazaran ribaundlarda çok etkin bir oyuncu. Euroleague seviyesinde iyi bir görev adamı, alternatif bir uzun olacağını düşünüyorum. Taraflar anlaştılar ve yakın zamanda resmi açıklamanın yapılması bekleniyor.

Christian Burns (2.03-1985)

Serie A: 31 maç 30.5 dakika 14.2 sayı %27.6 3sayı 10.0 ribaund 1.3 asist 1.3 topçalma 19.4 verimlilik

Tekrar Euroleague Sahnesinde Olmak İstiyor

Geçtiğimiz sezon Unicaja Malaga forması ile Euroleague’de boy gösteren ve enerjisi, savunmadaki sertliği, ribaunlardaki etkinliği ve haddini bilerek az top kullanarak da faydalı olabilen tarzıyla Jeff Brooks bu seviye için ne kadar değerli bir parça olacağını kanıtlamıştı. Topu yere vurabilmesi ve yüzü dönük hücum silahlarının bulunması, şut tehditinin bulunması, artı çabuk ayakları ile hem savunmada her pozisyondaki oyuncunun karşısında kalabilmesi hem de hücumda ikili oyunları atletik özelliklerinin de etkisiyle yüzdeli bitirmesi onu her takıma lazım forvetlerden biri yapıyor. Özellikle savunmada ve ribaundlarda yumuşak bir takım olan Milano’yu bu iki konuda destekleyip seviye atlatabilecek bir 4 numara. Taraflar arasında henüz net olmasa da büyük ölçüde anlaşma sağlandı.

Jeff Brooks (2.03-1989)

Euroleague: 26 maç 22.4 dakika 8.8 sayı %39.5 3sayı 4.3 ribaund 1.0 asist 9.8 verimlilik

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Unicaja Malaga – Zaragoza İddaa Tahmini 14.02.20

Malaga ev sahipliğinde düzenlenen İspanya Kupası çeyrek final mücadelesinde Unicaja Malaga Cuma saat 22:30’da Zaragoza‘yı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir