Güncel
Anasayfa / Denver Nuggets / Minnesota Timberwolves – Denver Nuggets İddaa Tahmini 20.03.24

Minnesota Timberwolves – Denver Nuggets İddaa Tahmini 20.03.24

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Minnesota Timberwolves Çarşamba günü saat 04:00’da Denver Nuggets ile karşılaşacak. Hem iddaa hem de Best10 ev sahibi lehine 5.5 handikap belirlemişler.

Wolves son 3 maçını üst üste kazanarak 47 galibiyete ulaştı ve bu sayede de liderlik yarışında Denver artı Thunder ile yarışını sürdürdü. Ancak evlerindeki performnslarına baktığımızda son dönemde iyi sonuçlar gelmediğini görebiliriz, sırasıyla Kings ve Clipppers’a kaybettikten sonra zayıf rakiplerden Portland karşısında zorlansalar da 5 sayı farkla kazanarak sürprize izin vermemişler, kötü gidişata dur demişlerdi. Towns’dan yine faydalanamayacaklar, ayrıca takımın önemli isimlerinden Edwards, Gobert ve Reid’in durumları da henüz net değil.

Son şampiyon da rakibi gibi son dönemde formda, 5 maçtan 4 tanesini kazandılar ve bu sayede onlar da 47 galibiyete ulaştılar. Liderlik yarıışında Wolves ve Thunder ile beraber mücadelelerini sürdürüyorlar. Deplasman karnelerine baktığımızda ise üst üste 5 galibiyette sonra 17 Mart’ta konuk oldukları Mavs’a Irving’in son saniye basketiyle 107-105 kaybetmişler, güzel serinin sonuna gelmişlerdi. Bu maç öncesi önemli bir eksikleri yok. 

İki takım arasında normal şartlarda ciddi farklar yok, hatta denk güçler diyebiliriz puan tablosunda da göreceğimiz üzere. Ancak Wolves’da hem Towns’un olmaması hem de Gobert ile Reid’in oynama durumlarının net olmaması Jokic karşısında işlerini epey zora sokuyor. Ayrıca Edwards olsa da Denver’ın Gordon ve Porter gibi güçlü forvetlerine karşı zorlanabileceğini düşünüyorum. Wolves tam kadro olabilseydi belki kafa tutabilirdi Denver’a ama eksiklerle beraber misafir takımın Murray-Jokic ikilisinin liderliğinde handikapı geçerek kazanacağını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-5.5) – 1.42
Best10 Oranı: MS 2 (-5.5) – 1.71
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İtalya Serie A Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Pesaro – Pistoia İddaa Tahmini 13.04.24

İtalya Lega Basket Serie A 27. hafta mücadelesinde Pesaro Cumartesi günü saat 21:30’da Pistoia ile …