Anasayfa / NBA / Minnesota Timberwolves – Detroit Pistons İddaa Tahmini 24.12.20

Minnesota Timberwolves – Detroit Pistons İddaa Tahmini 24.12.20

NBA normal sezonda Perşembe sabaha karşı 04:00’da Minnesota Timberwolves evinde Detroit Pistons’ı konuk edecek. İddaa bu karşılaşmada deplasman takımı için 111.5, bets10 ise 109.5 sayılık limit belirlemiş.

Minnesota Timberwolves yaz döneminde Karl-Anthony Towns’ın etrafına başta Ricky Rubio olmak üzere önemli parçalar ekleyerek geçtiğimiz sezonki başarısızlığı bu yıl unutturmaya çalışacak. Kadrolarında savunma yönünden güçlü oyuncular olmasına rağmen hazırlık maçlarında takım savunmasında aksadılar. Jarret Culver hazırlık döneminin parlayan oyuncusu oldu. Towns ise kovid-19 salgını esnasında 7 aile ferdini kaybettiğinden ötürü hazırlık maçlarında tutuktu. NBA draftinin bir numarası Anthony Edwards ise açık alanda etkili bir oyuncu olsa da şutu zayıf bir oyuncu.

Detroit Pistons yaz döneminde Black Griffin dışında kadroyu sıfırladı. Hazırlık maçlarında takım olarak canla başla mücadele ettiler ve özellikle oyunun savunma kısmında son derece sert bir rakip olduklarını kanıtladılar. Sekou Doumbouya hazırlık maçlarında açık alandaki patlayıcılığıyla öne çıkan isim olurken çaylak Killian Hayes beklentilerin altında kaldı. Kadro yapıları düşünüldüğünde hücumda son derece sınırlı bir takımlar. Derrick Rose ve Delon Wright dışında topla üretim yapabilen kısaları yok denecek kadar az. Bunun yanında işin emek kısmında Dwane Casey’nin öğrencileri %100’lerini vermeye hazır bir görüntü çizdiler.

Minnesota Timberwolves geçtiğimiz sezon yaşanılan sakatlıkların da etkisiyle oldukça kötü bir yıl geçirdi. Sezon öncesi takıma önemli eklemeler yaptılar ve batıda play-in yarışının içinde olmayı umuyorlar. Takımın bu sezon içinde el değiştirmesi gündemde. Rakip Pistons’a oranla çok daha geniş bir rotasyona sahipler. Pistons ise kadrosunu sıfırladı. Hazırlık maçlarında hücumda son derece sınırlı bir takım görüntüsü verdiler. Timberwolves savunma alışkanlığı olan bir takım değil; fakat Rubio’nun takıma katılması onlara ciddiyet getirecektir. Pistons’ın mevcut kadrosuyla 111.5 sayılık barajı aşamayacağını düşünüyorum.

 

İddaa Oranı: Deplasman Alt (111.5) – 1.50

Bets10 Oranı: Deplasman Alt (109.5) – 1.92

Güven Endeksi: 7

Eksikler:

Minnesota Timberwolves: Jaylen Nowell

Detroit Pistons:Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Charlotte Hornets – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini 14.04.21

NBA normal sezonda Charlotte Hornets çarşamba sabaha karşı 03:00’da evinde Los Angeles Lakers ile kozlarını …