Anasayfa / NBA / Minnesota Timberwolves – Memphis Grizzlies İddaa Tahmini 15.12.20

Minnesota Timberwolves – Memphis Grizzlies İddaa Tahmini 15.12.20

NBA’de heyecan hazırlık maçlarıyla sürüyor. Salı sabaha karşı 04:00’da Minnesota Timberwolves ile Memphis Grizzlies karşı karşıya gelecek. İddaa bu maçta ev sahibi Minnesota Timberwolves galibiyetine 1.65 oran veriyor. Bets10 ise henüz oranları açıklamadı.  

Minnesota Timberwolves ilk maçı kaybederken boyalı alan savunmasında aksadı. Rakibe oranla daha tecrübeli gardlara sahip olmalarına rağmen Grizzlies karşısında ilk maçta 22 top kaybı yaptılar. Özellikle Anthony Edwards, Juancho Hernangomez ve Ed Davis üçlüsünün oyunda olduğu dönemde Grizzlies rakibine büyük üstünlük kurdu.

İki takım arasında oynanan ilk maçı deplasmanda Memphis Grizzlies Ja Morant liderliğinde 107-105 kazandı. Maçın kazanılmasında Grizzlies’ın boyalı alan sayılarından rakibine kurduğu 54-36’lık üstünlüğün büyük payı vardı. Jarren Jackson Jr ve Justise Winslow gibi rotasyonun iki önemli oyuncusundan yoksun olmalarına rağmen ilk maçta kenardan gelen isimlerden 55 sayılık katkı almayı başardılar. Özellikle çaylak Desmond Bane ilk maçta kaydettiği 12 sayıyla dikkat çekti.

Birbirine denk iki takımın mücadelesine tanık olacağız. İlk maçta Memphis Grizzlies yayın gerisinden %27.5 ile oynamasına rağmen rakibine oranla daha az top kaybı yapıp boyalı alanı daha efektif kullanarak maçı kazanmayı başardı. Timberwolves kağıt üzerinde daha kaliteli bir benche sahip olsa da ilk karşılaşmada bunu avantaja çeviremedi. Ribauntlarda rakibe üstünlük kurmalarına rağmen yaptıkları top kayıpları sebebiyle Grizzlies’dan 6 adet daha az top kullandılar. Bu maçta top kayıplarını azaltıp maça daha iyi konsantre olacaklarını düşünüyorum. Bu yüzden ev sahibi takımın galibiyetini önereceğim.

 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.65

Bets10 Oranı: –

Güven Endeksi: 7

Eksikler:

Minnesota Timberwolves: Naz Ried

Memphis Grizzlies: Justise Winslow, Brandon Clarke (belirsiz), Jaren Jackson JrHakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Memphis Grizzlies – Indiana Pacers İddaa Tahmini 12.04.21

NBA normal sezonda Memphis Grizzlies pazartesi sabaha karşı 03:00’da FedEx Forum’da Indiana Pacers ile karşılaşacak. …