Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Mısır – Litvanya İddaa Tahmini 25.08.23

Mısır – Litvanya İddaa Tahmini 25.08.23

2023 FIBA Dünya Kupası D grubu ilk maçında Mısır Cuma günü saat 15:30’da Litvanya ile karşılaşacak. Best10 Mısır lehine 18.5 handikap belirlemişken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Mısır sadece bu grubun değil, tüm turnuvanın en zayıf halkalarından birisi. Tam anlamıyla kıta kontenjanı ile buraya geldiklerini söyleyebiliriz. Normal şartlarda sergiledikleri performans ve basketbol seviyeleri böyle büyük bir turnuva için yeterli deil. Nitekim son hazırlık maçlarında da denk diyebileceğimiz bir rakip olan Lübnan’a bile 6 sayı farkla yenilmekten kurtulamadılar. Arakji, Mansour, Darwich, Haidair ve devşirme Spellman takımın öne çıkması beklenen isimlerdi.

Litvanya ise her ne kadar Sabonis, Ulanovas, Grigonis, Lekavicius, Giedraitis gibi önemli isimlerinden yoksun olsa da Valanciunas, Brazdeikis, Jokubaitis, Kuzminskas gibi değerli silahlara sahip olan bir ekip. Madalya için iddialı olduklarını söylemek biraz iddialı olur ama son 8 için kesinlikle ciddi adaylardan biri konumundalar. Son 2 hazırlık maçlarında da dominant bir performans sergileyerek rakiplere mesaj vermişlerdi; Porto Riko’yu 13 sayı ve Letonya’yı ise tam 24 sayı farkla geçmişlerdi.

İki takım arasında net bir kalite ve seviye farkı var. Litvanya’da önemli eksikler olsa da Valanciunas, Brazdeikis, Kuzminskas üçlüsünün liderliğinde Lübnan gibi kolay bir rakibe karşı bunları hissettirmeyeceklerini tahmin ediyorum. İlk maçlar zordur ama onların şansına karşılarındaki rakip bu zorluğu onlara en az hissettirecek ekiplerden birisi. Valanciunas’ın pota altında etkili bir performans sergileyerek takımının farklı bir galibiyete taşımasını bekliyorum. 

İddaa Oranı: –
Best10 Oranı: MS 2 (-18.5) – 1.64
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

UCAM Murcia – Tenerife İddaa Tahmini 30.09.23

İspanya Liga Endesa 3. hafta mücadelesinde UCAM Murcia Cumartesi günü saat 21:45’de Tenerife ile karşılaşacak. …