Anasayfa / 2019 FIBA Dünya Kupası Afrika Elemeleri / Mısır – Tunus İddaa Tahmini 01.12.18

Mısır – Tunus İddaa Tahmini 01.12.18

2019 FIBA Dünya Kupası Afrika Elemeleri E grubu mücadelesinde Mısır Cumartesi saat 17:00’da Tunus ile karşılaşacak. Bets10 toplam sayı limitini 136.5 olarak belirlemişken İddaa ise limitleri netleştirmemiş.

Mısır 10 maçın ardından 6 galibiyet alabildi ve şuanda 2.sıradaki Angola’nın bir galibiyet gerisindeler, yani halen şansları devam ediyor. Ancak sert takımlara karşı hücumdaki sıkıntıları devam ediyor. Eylül’de yine Tunus’la oynamışlar ve 47-69 kaybetmişlerdi. Sonrasında da diğer güçlü rakiplerden Kamerun’u 62-58 yenmişlerdi. 

Tunus cephesinde ise Dünya Kupası biletinin cebe koymuş olmanın rahatlığı var. Artık kalan maçlara formalite icabı çıkacaklar. Ama bu maçları artık değerli ve ciddi hazırlık maçları olarak düşüneceklerini tahmin ediyorum. Sert savunmaları ile ön plana çıkan bir takım Tunus, son 3 maçta rakiplerini 47, 64 ve 51 sayıda tutmuşlardı.

İki takım da yüksek tempoları oynamayı pek sevmiyor ve sert savunmayı alışkanlık haline getirdiklerini söyleyebiliriz. Mısır cephesinde yıldız uzun Marei’nin de forma giyemeyecek olması onların hücum gücünü iyice zayıflatmış durumda. Tunus’un sert savunması karşısında 60 sayının da altında kalabileceklerini ve bunun da maçı alta taşıyacağını düşünüyorum.

İddaa Oranı: –
Bets10 Oranı: ALT (136.5) / 1.67
Güven İdenksi: 8/10Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Senegal – Nijerya İddaa Tahmini 24.02.19

Dünya Kupası Afrika Elemeleri kapsamında Senegal Pazar saat 18:00’da Nijerya ile karşılaşacak. Bets10 toplam sayı …