Anasayfa / Genel / Murcia Real Betis Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 26 Şubat 2017

Murcia Real Betis Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 26 Şubat 2017

26 Şubat Pazar günü saat 14:30’da Liga Endesa sahnesinde Murcia, Real Betis’i ağırlıyor. 726 kodlu maç için iddaada Betis lehine 6.5 handikap ve toplam sayı baremi de 161.5 sayı açılmış. Yurtdışında da açılan handikap ve toplam sayı baremi aynı şekilde.

Tecrübeli Yunan koç Katsikaris’in yönetimindeki Murcia Liga Endesa’da pek iyi durumda değil, 6 galibiyetli Badalona ile beraber 15.sırayı paylaşıyorlar ve düşme potasının sadece 1 maç uzağında kalabildiler şimdiye kadar. Özellikle geçtiğimiz haftalarda takımın en önemli silahlarından Faverani’yi Barcelona’ya kaptırmaları onları ciddi şekilde yaraladı. Son 5 maçlarından sadece 1 galibiyet çıkarabildiler. Takımın en önemli silahı halen Real Madrid’in oyuncusu olan ve kiralık olarak forma giyen Arjantinli sihirbaz Campazzo. Diğer guardlar Benite ve Baron da onun en büyük yardımcıları skor anlamında. Pota altında ise savaşçı Karadağlı Radovic ön plana çıkıyor. Liga Endesa’da oynadıkları maçlarda ortalama 79 sayı buluyorlar ve potalarında 83 sayı görüyorlar. Soko’nun sakatlığı devam ediyor, Litvanyalı kanat oyuncusu Pocius’un durumu iise şüpheli.

Betis Liga Endesa’nın orta şekerli takımlarından biri, 7 galibiyetli Zaragoza ile 12.sırayı paylaşıyorlar ve play-off potasından 3 maç düşme potasından da 2 maç uzaktalar. Ancak son 5 maçlarını kaybettiler ve toparlanmazlarsa giderek düşme potasındaki takımların nefeslerini enselerinde daha fazla hissetmeye başlayacaklar. Sezon ortasında Yeşilgiresun’dan kadrolarına kattıkları Avusturyalı uzun Mahalbasic koç Tabak’ın pota altında en güvendiği isim şuanda. Tecrübeli iki isim Nachbar ve Stojanovski de topa yön veren, gerektiğinde hücumda sorumluluk alan isimler. Lockett ve Cherry de şimdiye kadar iyi birer tamamlayıcı oldular. Liga Endesa’da ortalama 77 sayı buluyorlar ve potalarında da 85 sayı görüyorlar. Takım olarak savunmada ciddi problemleri var ve özellikle yüksek tempoda oynayan takımları durdurmakta zorlanıyorlar.

Campazzo liderliğinde ligin yüksek tempoda oynayan takımlarından biri olan Murcia açık alanda koşmalarına izin verdiğinizde çok can yakan bir takım, özellikle dış şutlarının girdiği günlerde. Betis ise bu tarz takımlara karşı savunmada sıkıntı yaşayan ama artan tempo ve top sayısı ile skor potansiyellerini yükseltebilen bir takım. Murcia’nın evinde taraftarının da ateşleyici gücüyle aradığı tempoyu yakalayacağını ve bunun da maçın skorunu yukarı taşıyacağını düşünüyorum, önerim üst seçeneği olacak.

ÜST 161.5 / 1.70 (iddaa)

ÜST 161.5 / 1.90 (bets10)Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

NBA Analizleri 11.03.2019

19:00: Detroit Pistons – Chicago Bulls Pazar akşamı saat 20:00’da Detroit Pistons evinde Chicago Bulls …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir