Anasayfa / Chalon Saone / Nanterre – Chalon Saone İddaa Tahmini 19.01.19

Nanterre – Chalon Saone İddaa Tahmini 19.01.19

Fransa Jeep Elite Pro A 17.hafta mücadelesinde Nanterre Cumartesi saat 22:00’da Chalon Saone ile karşılaşacak. İddaa toplam sayı limitini 166.5 olarak açıklamışken Bets10 ise limiti 165. olarak belirlemiş.

Nanterre bu sezon eski günlerine yaklaşan bir performans sergiliyor, yeniden ligin zirvesine yakın bir yerde, 3.sıradalar. Bu başarının temelinde ise iç saha performansları yarıyor, 8 maçı da kazandılar. Bu galibiyetler gelirken hücumdaki etkinlikleri ön plandaydı, evlerindeki maçlarda ortalama 85 sayı buluyorlar. Son maçlarda ASVEL gibi PAOK gibi savunmada etkin takımlara karşı bile 79 sayı bulurken tempoyu zorlayan Bonn ve Opava karşısında 100 sayıyı da geçmişlerdi.

Chalon ise iyi başladığı sezonda çok sert bir düşüş yaşadı ve tekrar toparlanamadı. Şuanda 7 galibiyetle play-off yarışından 2 maç uzakta kalmış durumdalar. Deplasman karneleri ise orta şekerli 8 maçtan 3 tanesini kazanabildiler. Evden uzaktaki maçlarında yüksek tempo ve bol skor hakim genelde, maçlarında ortalama 174 sayı çıkıyor. Son 3 deplasman maçlarında sırasıyla 197, 171 ve 178 (normal süre) izlemiştik.

Nanterre özellikle iç sahada tempoyu dikte etmek isteyen ve dominant basketbol oynayan bir takım. Tempo konusunda rakip tarafından dirençle karşılaşmazlarsa rahatlıkla 100 sayılara çıkabildiklerini de görük. Bu maçta da Chalon’un zayıf savunması karşısında 90 sayının altında kalmalarını beklemiyorum. Chalon’un da yüksek tempoda 80 sayılara çıkması sürpriz olmaz. Zaten bu senaryo da bizleri üst seçeneğine yöneltecektir.

İddaa Oranı: ÜST (166.5) / 1.70
Bets10 Oranı: ÜST (165.5) / 1.67
Güven İndeksi: 8/10Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Kanada – Yeni Zelanda İddaa Tahmini 21.08.19

Dünya Kupası‘nda mücadele edecek 2 takım Kanada ile Yeni Zelanda Avusturalya’nın ev sahipliğinde karşılaşacaklar. Çarşamba …