Anasayfa / İddaa Tahminleri / Nevezis – Siauliai İddaa Tahmini 11.04.22

Nevezis – Siauliai İddaa Tahmini 11.04.22

Litvanya Ligi mücadelesinde Nevezis Pazartesi saat 18:00’da Siauliai ile karşılaşacak. İddaa ev sahibi lehine 5.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 7.5 olarak açıklamış.

Nevezis ligin zayıf halkalarından biri, 24 maçtan sadece 5 tanesini kazanabildiler ve düşme hattından 2 adım uzaktalar. Ancak 2 maçları da eksik olduğundan kafaları nispeten rahat. Tabi tam 8 maçtır da galibiyete hasret kaldıklarının, çok formsuz olduklarının altını çizelim. Son 2 maçlarında deplasmanda olmalarının da etkisiyle Dzukija’ya 17 ve Neptunas’a tam 34 sayı farkla yenilmişler, daha doğrusu hezimete uğramışlardı. Evlerindeki son maçta ise denk rakiplerinden Zvaigzdes’e 7 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı.

Siauliai ise bu sezonun flaş takımlarından biri. Beklentilerin üstüne çıktılar ve 24 maçtan topladıkları 12 galibiyetle kendilerine 5. sırada yer buldular. Ancak son haftalarda net bir düşüşün içine girdiler, üst üste 3 maçlarını kaybettiler ve artık bir reaksiyon göstermeleri gerekiyor yoksa play-off sıralamasında 8. sıraya kadar düşebilirler ne olduğunu anlamadan. Son 2 deplasman maçlarını ENBL’de oynamışlar, Liepaja’yı 2 ve Brno’yu ise 11 sayı farkla yenmişlerdi. LKL’deki son maçlarında ise güçlü Rytas’ı konuk etmişler ve zaman zaman direnseer de 12 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. Armwood, Stankevicius, Sabeckis, Varnas takımın öne çıkan isimleri konumundalar.

İki takımın puan tablosundaki durumları basketbol seviyesi ve kadro kalitesi anlamında da aralarındaki farkı net olarak özetliyor bana göre. Siauliai son haftalarda bir düşüş yaşıyor olsa da zayıf rakibi karşısında hata yapmayacaktır, aradığı reaksiyon galibiyetini alarak 3 maçlık kötü seriye son verecektir. Deplasmanda olmaları nedeniyle handikap biraz yüksek görünse de Armwood liderliğinde bunu da geçebileceklerini, son haftalarda direnci iyice düşmüş olan Nevezis’in onlara fazla sorun çıkarmayacağını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-5.5) – 1.51
Bets10 Oranı: MS 2 (-7.5) – 1.92
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Almanya BBL iddaa tahmin ve analizleri

Hamburg Towers – Telekom Bonn İddaa Tahmini 20.05.22

Almanya easyCredit BBL play-off serisi 3. maçında Hamburg Towers Cuma günü saat 20:00’da Telekom Bonn …