Anasayfa / NBA / New Orleans Pelicans – Memphis Grizzlies İddaa Tahmini 14.11.21

New Orleans Pelicans – Memphis Grizzlies İddaa Tahmini 14.11.21

NBA normal sezonda Pazar sabaha karşı 03:00’da New Orleans Pelicans evinde Memphis Grizzlies ile kozlarını paylaşacak. İddaa ve rexbet bu karşılaşmada toplam sayı limitini 218.5 olarak tespit etmiş.

New Orleans Pelicans son maçında evinde Brooklyn Nets’e 120-112 yenilerek üst üste dokuzuncu mağlubiyetini aldı. 13 maç sonunda sadece tek galibiyetle batıda sonuncu sıradalar. Evlerinde bu sezon oynadıkları altı maçı da kaybettiler. Bu süreçte 76ers, Hawks, Kings, Knicks, Thunder ve Nets’e yenildiler. Zion Williamson ayağını kırdığı için sezon başından beri forma giyemiyor. Son yedi maçtır takımın en önemli ikinci oyuncusu Brandon Ingram’dan da sakatlığından ötürü faydalanamıyorlar. 13 maç sonunda ligin en kötü savunma yapan takımı konumundalar. Memphis Grizzlies karşısında sezonun dördüncü back to back maçına çıkacaklar. Şu ana kadar oynadıkları üç back to back maçı da kaybettiler.

Memphis Grizzlies ise son maçında evinde Phoenix Suns’a 119-94 yenilerek üst üste ikinci mağlubiyetini aldı. 12 maç sonunda 6 galibiyetle batıda sekizinci sıradalar. Deplasmanda bu sezon oynadıkları beş karşılaşmada sadece iki galibiyet alabildiler. Bu süreçte Clippers ve Warriors’ı yenip, Lakers, Blazers ve Wizards’a kaybettiler. Bu karşılaşmaların üçünde düşük skor çıktı. Ja Morant geride kalan süreçte takımın en skorer ismi olurken takım savunmasında aksadılar. Defansif verimlilikte New Orleans Pelicans’ın ardından ligin en kötü takımı konumundalar. New Orleans karşısında sezonun üçüncü back to back maçına çıkacaklar. Oynadıkları iki back to back karşılaşmada bir galibiyetleri var.

New Orleans Pelicans sakatlıkların da etkisiyle ligin en zayıf kadrolarından biriyle mücadele etmek zorunda kalıyor. Son dokuz maçlarını kaybettiler. Memphis Grizzlies ise deplasmanda henüz düzenini tam olarak oturtamadı. İki takım da savunmada sorunlar yaşıyor ve defansif verimlilikte ligin dibindeler. Bu gece her ikisi de back to back oynayacak. Karşılaşmadan yüksek skor bekliyorum. Alternatif olarak Memphis Grizzlies galibiyeti de düşünülebilir.

İddaa Oranı: Üst (218.5) – 1.50

Rexbet Oranı: Üst (218.5) – 1.70

Güven Endeksi: 8

Eksikler:

New Orleans Pelicans: Brandon Ingram, Zion Williamson 

Memphis Grizzlies: Killian TillieHakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Milwaukee Bucks – Charlotte Hornets İddaa Tahmini 02.12.21

NBA normal sezonda Milwaukee Bucks Perşembe sabaha karşı 04:00’da evinde Charlotte Hornets ile karşılaşacak. İddaa …