Anasayfa / NBA / New Orleans Pelicans – Memphis Grizzlies İddaa Tahmini 16.11.22

New Orleans Pelicans – Memphis Grizzlies İddaa Tahmini 16.11.22

NBA normal sezonda New Orleans Pelicans Çarşamba sabaha karşı 03:30’da evinde Memphis Grizzlies’ı konuk edecek. İddaa ve intobet bu karşılaşmada toplam sayı barajını 231.5 olarak belirlemiş.

New Orleans Pelicans son maçında evinde Houston Rockets karşısında son çeyrekteki savunma gayretiyle kazanmayı bildi. Son beş maçlarında sadece iki galibiyet alırken sezon başındaki formalarından uzaklardı. Takımın, normal sezon için sorun yaratacak düzeyde olmasa da ciddi bir oyun kurucu ve şutör eksiği var. Ribauntlarda ligin elit takımları arasında yer almalarına karşın başta Trey Murphy olmak üzere şutörlerden katkı alamadıklarında hücumda tıkanıyorlar.

Memphis Grizzlies ise son maçında deplasmanda Ja Morant ve Desmond Bane’in yokluğunda Washington Wizards’a diş geçiremedi. Bu gece Morant’ın rotasyona dönmesi beklenirken, Desmond Bane’in durumuysa maç saatinde netlik kazanacak. Bu sezon, Morant ve Bane ikilisinden birinin yoksun olduğu hiçbir maçı kazanamadılar. Ellerinde geçtiğimiz sezona kıyasla daha dar bir ve deneyimsiz bir bench var. Rakip sahada oynadıkları 8 maçtan dört galibiyet çıkarırken underdog oldukları iki maçı da kaybettiler.

İki takım da son dönemde formsuz ve aralarında net bir güç farkı olmadığını düşünüyorum. New Orleans Pelicans rakibine oranla daha geniş bir rotasyona sahip fakat son beş maçlarında yayın gerisinden oldukça kötü hücum ettiler. Memphis ise deplasmandaki oyunuyla henüz handikap bahsinde tam olarak güven vermiyor. İki ekip arasında son iki sezon New Orleans’ta oynanan hiçbir maçta 228 sayı barajı aşılmadı. Bu yüzden bu geceki mücadeleden düşük skor çıkmasını bekliyorum.

İddaa Oranı: Alt (231.5) – 1.48

İntobet Oranı: Alt (231.5) – 1.68

Güven Endeksi: 8

Eksikler:

New Orleans Pelicans: Zion Williamson (GTD), Kira Lewis

Memphis Grizzlies: Desmond Bane (GTD), Ziaire Williams, Jaren Jackson Jr, Danny GreenHakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Detroit Pistons – New York Knicks İddaa Tahmini (2) 30.11.22

NBA normal sezon mücadelesinde Detroit Pistons, salıyı çarşambaya bağlayan gece saat 03:00’te New York Knicks ile Little …