Anasayfa / İddaa Tahminleri / New Orleans Pelicans – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini (2) 12.03.23

New Orleans Pelicans – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini (2) 12.03.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde New Orleans Pelicans Pazar günü saat 04:30’da Oklahoma City Thunder ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takımın limitini 114.5 olarak açıklamışlar.

Pelicans konferansın play-in yarışı veren ekiplerinden birisi. Şuana kadar 32 galibiyet toplayabildiler ve averajla 10. sırada yer alıyorlar. Son 2 maçlarında Kings’den 123 sayı yerken, Dallas’ı ise 106 sayıda tutmayı başarmışlardı. Aldıkları sonuçlar gibi savunmadaki performansları da istikrarsız ve dengesiz. Sezon geneline baktığımızda ise maç başına potalarında 113 sayı görüyorlar… Williamson, Alvarado, Nance Jr.’dan bu maçta da faydalanamayacaklar, Ingram’ın durumu ise maç saatinde belli olacak. 

Thunder da rakibi gibi halen play-in yarışında şansını sürdürüyor. Ama onlar bir adım gerideler, 31 galibiyet toplayabildiler şuana kadar. Deplasman karnelerine baktığımızda son 3 maçlarını üst üste kaybetmiş olmalarına rağmen bu maçların ikisinde hücumda iyi iş çıkarmışlar ve rakip potalara 119 ile 115 sayı göndermişlerdi. Son maçta Suns’a 132-101 ile kaybetmişler fakat o maçta sadece takımın değil ligin de önemli skorerlerinden biri olan Gilgeous-Alexander’dan yoksun oynamışlardı, bu maçta ise sahada olacak yıldız guard ve başka önemli eksikleri yok.

İki takımın da play-in yarışındaki iddiaları devam ediyor, bu yolda birbirlerinin direkt rakipleri konumunda oldukları için de maçtaki çekişme ve mücadele seviyesinin bir kademe daha artacağını söylemek yanlış olmaz. Bu kapışmanın da tempoya ve hücum verimliliklerine pozitif yansıyacağını düşünüyorum. Ayrıca Thunder’da Gilgeous-Alexander’ın dönmesi de onları sezon ortalamaları olan 113-114 sayılara çıkartacaktır hatta Pelicans’ın istikrarsız savunması karşısında 115 ve üstünü de görebileceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: Deplasman ÜST (114.5) – 1.54
intobet Oranı: Deplasman ÜST (114.5) – 1.78
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Dallas Mavericks – Charlotte Hornets İddaa Tahmini (2) 25.03.23

NBA Batı ekiplerinden Dallas Mavericks Cumartesi günü saat 03:30’da Doğu ekibi Charlotte Hornets ile karşılaşacak. …