Anasayfa / Charlotte Hornets / New York Knicks – Charlotte Hornets İddaa Tahmini (2) 08.03.23

New York Knicks – Charlotte Hornets İddaa Tahmini (2) 08.03.23

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde New York Knicks Çarşamba günü saat 03:30’da Charlotte Hornets ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Bets10 misafir takım lehine 7.5 handikap belirlemişler.

Knicks son dönemin sadece Doğu’da değil tüm NBA’de en formda takımlarından birisi. Toplamda 9 maçlık, burada Madison Square Garden’da ise 6 maçlık bir galibiyet serisinin içindeler şuanda! Son 2 maçlarını deplasmanda oynamalarına rağmen Miami ve Boston gibi dişli rakipleri son nefeste devirmişlerdi. Evlerindeki son 2 maçta ise yine Boston’u tam 15 sayı farkla ve tehlikeli bir rakip olan Nets’i de 14 sayı farkla geçmeyi bilmişlerdi. Brunson’dan faydalanamayacaklar, Jeffries’in durumu ise maç saatinde belli olacak.

Hornets ise konferansın zayıf halkalarından birisi. Şuana kadar çıktıkları 66 maçtan sadece 20 galibiyet toplayabildiler ve son 3 maçlarını da üst üste kaybederek ne kadar formsuz olduklarını gösterdiler. 14. sıradalar ve play-in yarışı ile aralarında tam 10 galibiyetlik bir fark oluşmuş durumda! Yani sezonun geri kalanını formalite icabı oynayacaklar desek abartmış olmayız. Bu paralelde 6 Mart’ta çıktıkları son deplasman maçında da Nets’e giç direnememişler ve tam 16 sayı farkla hezimete uğramışlardı. LaMelo Ball dışında başka eksikleri yok. 

İki takım arasında net bir seviye farkı olduğu gibi Knicks son dönemde ekstra formda bir ekip. Play-off sıralama yarışında tırmamnışlarını sürdürmek ve 4. sıradaki Cavs’a bir adım daha yaklaşmak için kazanmaya devam etmek zorundalar. Evlerinde oynamanın avantajıyla son maçta deplasmanda tam 19 sayı farkla geçtikleri zayıf ve iddiası kalmamış Hornets’ı bir kez daha çift haneli farklarla yenmelerinin sürpriz olmayacağını düşünüyorum. Brunson’un yokluğunda çok iyi iş çıkaran Quickley, Barrett ve Randle liderliğinde sürprize izin vermezler. 

İddaa Oranı: MS 1 (-7.5) – 1.43
Bets10 Oranı: MS 1 (-7.5) – 1.64
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Günün NBA Kuponu 28.03.23

NBA’de artık son maçlara gelinmiş durumda. Batı konferansında hiç durmayan bir fırtına var. Dengelerin sürekli …