Anasayfa / NBA / New York Knicks – Orlando Magic İddaa Tahmini 25.10.22

New York Knicks – Orlando Magic İddaa Tahmini 25.10.22

NBA normal sezonda New York Knicks Salı sabaha karşı 02:30’da Madison Square Garden’da Orlando Magic ile karşı karşıya gelecek. İddaa ve hovarda bu karşılaşmada deplasman takımı lehine 5.5 sayılık handikap açıklamış.

New York Knicks yenilenen kadrosuyla sezona iyi sinyaller vererek başladı. Grizzlies karşısında uzatmada kaybettikten sonra evlerinde Pistons’a patladılar. Julius Randle geçen sezonki kötü basketbolunun ardından Jalen Brunson’un takıma katılmasıyla daha verimli. Özellikle Hartenstein’i beş numarada kullandıkları bölümlerde çok daha etkili oldular. Takımda şu ana kadar dengeli bir top paylaşımı var. Hazırlık döneminin en formda ismi RJ Barrett ilk iki maç sonunda verimsiz kalırken Randle ve Fournier sezona sıcak başladı.

Orlando Magic ise ilk üç maçından galibiyet çıkaramasa da tabiri caizse şerefli mağlubiyetle aldı. Pistons maçını saymazsak lehlerine açılan handikapta kalmayı başardılar. Son maçlarında back to back oynadıkları gecede Tatum ve Derrick White’in ekstra skorları olmasa maçı kazanacak noktaya getirmeyi başardılar. Paolo Banchero sezona oldukça iyi başladı ve takıma her alanda katkı verdi. Birçok takımın gıpta ettiği kanat rotasyonuna sahipler fakat gard ve bench derinlikleri sınırlı. Markelle Fultz iyileştiğinde daha rekabetçi olacaklardır.

Orlando Magic son maçında Celtics karşısında veteran gard Terence Ross’un yakaladığı müthiş yüzde sayesinde Celtics’in hücum gücüyle başa çıkabildi. Benchleri yeterince derin değil. Buna karşın oyuna konsantre olduklarında iyi savunma yapıyorlar. Fakat tecrübesizlikleri yüzünden çok fazla top kaybı yaptılar. New York ise benchinden şu ana kadar oldukça iyi verim aldı. Pistons maçını saymasak bile Grizzlies karşısında Cam Reddish geri dönüş ateşini yakıp maçı uzatmaya taşıdı. Bu gece evlerinde handikabı aşarak kazanmaları beni şaşırtmaz. R.J. Barrett bir ritim bulursa belirlenen sayı barajını da aşabilirler.

İddaa Oranı: MS 1 (h:-5.5) – 1.44

Hovarda Oranı: MS 1 (h:-5.5) – 1.54

Güven Endeksi: 8

Eksikler:

New York Knicks: Quentin Grimes

Orlando Magic: Markelle Fultz, Jonathan Isaac, Moritz Wagner Jalen SuggsHakkında Duru Dağhan

2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

New Orleans Pelicans – Detroit Pistons İddaa Tahmini (2) 08.12.22

NBA normal sezon mücadelesinde New Orleans Pelicans, çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 04:00’te Detroit Pistons ile Smoothie …