Anasayfa / NBA / New York Knicks – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini 27.12.20

New York Knicks – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini 27.12.20

NBA normal sezonda cumartesiyi pazara bağlayan gece 03:30’da New York Knicks Madison Square Garden’de Philadelphia 76ers ile karşılaşacak. İddaa bu maçta deplasman takımı aleyhine -5.5, bets10 ise -6.5 sayılık handikap belirlemiş.

New York Knicks ilk maçında Indiana Pacers karşısında ilk yarı iyi bir mücadele ortaya koymasına rağmen ikinci devre oyundan düştü ve maçı kaybetti. R.J. Barrett 15/11 saha içi isabetle 26 sayı üreterek takımın en skorer ismi oldu. Fakat Pacers’ın ikinci yarıdaki etkili savunması karşısında sadece 41 sayı üretebildiler. Mitchell Robinson’ın erken faul problemine girmesi sonrası boyalı alan savunmasında çok aksadılar ve rakibe 68 sayı şansı tanıdılar.

Philadelphia 76ers ise ilk maçında Washington Wizards karşısında zorlanmasına rağmen son çeyrekte bulduğu 40 sayıyla maçı kazanmayı başardı. Doc Rivers son periyotta Shake Milton’ı Danny Green’in yerine ilk beşe yerleştirip maçın gidişatını değiştirdi. Wizards karşısında çemberi iyi savunup rakibe bu bölgeden sadece 26 sayı şansı tanırken takım halinde boyalı alandan 52 sayı ürettiler. Wizards karşısında maçın kazanılmasında kenardan aldıkları skor katkısı önemli rol oynadı.

New York Knicks ligin hücumda en sınırlı takımlarından biri. İlk maçlarında Indiana Pacers karşısında R.J. Barrett’in ekstra katkısıyla 107 sayı bulabildiler. İkinci yarıda oyundan tamamen düştüler ve sadece 41 sayı ürettiler. Sixers ise ligin savunma anlamında en iyi takımlarından biri. Joel Embiid ve Ben Simmons gibi iki iyi çember savunucusuna sahipler. Hücumda yaşadıkları alan paylaşım sorunları sezon arasındaki eklemelerle kısmen giderdiler. İlk maçlarında kenardan gelen isimlerden de iyi katkı almayı başardılar. New York Knicks karşısında deplasmanda handikabı aşarak kazanacaklarını düşünüyorum. 

 

İddaa Oranı: MS 2 (h:-5.5) – 1.40

Bets10 Oranı: MS 2 (h:-6.5) – 1.72

Güven Endeksi: 8

Eksikler:

New York Knicks: Austin Rivers, Omari Spellman, Obi Toppin (belirsiz) , Immanuel Quickley (belirsiz)

Philadelphia 76ers:Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Memphis Grizzlies – Indiana Pacers İddaa Tahmini 12.04.21

NBA normal sezonda Memphis Grizzlies pazartesi sabaha karşı 03:00’da FedEx Forum’da Indiana Pacers ile karşılaşacak. …