Anasayfa / Boras / Norrkoping – Boras İddaa Tahmini 08.05.24

Norrkoping – Boras İddaa Tahmini 08.05.24

İsveç Ligi final serisi ilk maçında Norrkoping Çarşamba günü saat 20:04’de Boras ile karşılaşacak. Hem iddaa hem de Hovarda misafir takım lehie 6.5 handikap belirlemişler. 

Norrkoping normal sezonu lider olarak bitirdi ve bunun yansımalarını play-off’a da taşıdı. Hem çeyrek finadel hem de yarı finalde rakiplerini zorlanmadan önce 3-0 sonra da 4-1 ile geçmişlerdi. O serilerde olduğu gibi bu seride de yine saha avantajına sahipler. Yarı final serisinde evlerinde oynadıkları 3 maçı da kazanırken rakipleri Lulea’ya sırasıyla 24 sayı, 11 sayı ve 26 sayı farkla üstünlük kurduklarının altını çizelim. 

Boras ise play-off’un sürpriz ekibi oldu. İlk turu saha avantajı ile beraber 3-1 rahat geçmişlerdi ama yarı finalde normal sezonu kendilerinin bir üstünde, 2. sırada bitiren güçlü rakipleri Jamtland karşısında saha avantajına da sahip olmadıkları bir ortamda seriyi 2-4 ile geçmeyi bilmişlerdi. O serideki 3 deplasman maçlarından birini kazanırken diğer ikisinde ise 11 sayı ve 4 sayı farkla kaybetmişlerdi. 

İki takım arasında normal sezonda bu sahada, Norrkoping’in ev sahipliğinde oynana 2 maçta farklı sonuçlar çıkmıştı, ilkini ev sahibi 12 sayı farkla kazanırken ikincisini ise Boras 4 sayı farkla kazanmıştı. Ancak artık final serisindeler ve Norrkoping’in play-off’da dominant bir oyun sergilediğini biliyoruz. Dolayısıyla sahalarında oynamanın avantajını da kullanarak denk rakiplerine ilk maçtan bir mesaj vereceklerini, handikapı geçerek kazanacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.43
Hovarda Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.63
Güven Endeksi: 6Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa Pro A Ligi iddaa tahmin ve analizleri

LDLC Asvel Villeurbanne – Paris Basketball İddaa Tahmini 30.05.24

Fransa Betclic ELITE Pro A yarı final serisi 4. maçında LDLC Asvel Villeurbanne Perşembe günü …