Anasayfa / Basketbol Haber / Nowitzki: “Doncic, benim 19 yaşımdaki halimden daha iyi”

Nowitzki: “Doncic, benim 19 yaşımdaki halimden daha iyi”

Dallas Mavericks ikonu Dirk Nowitzki, 19 yaşındaki Luka Doncic‘in kendisinin 19 yaşındaki halinden çok daha iyi olduğunu söyledi.

Bir radyo programına konuşan Dirk, takım arkadaşı Doncic ile birlikte çalşmaya başladığını söyledi ve kendisine Doncic’in bu yaşında, kendisinin onun yaşındayken olduğu durumdan iyi olup olmadığı sorulduğunda şu yanıtı verdi:

“Evet. Ben de biraz şut atabiliyordum ama onun gibi oyun bilgim ve saha görüşüm hiç yoktu. Daha şimdiden ikili oyunları okuyuşu, bugün Chris Paul gibi oyuncuların seviyesinde diyebilirim. DeAndre Jordan ve Dwight Powell gibi potaya iyi devrilen uzunlarımız ile birlikte onu izlemesi keyifli olacak. Savunmaları dağıtacağını düşünüyorum, merakla bekliyorum.

“İkili oyunda inanılmaz biri. Saha görüşü şimdiden inanılmaz. 19-20 yaşında birinden bunları gördüğüme inanamadım. İyi de bir şutör ve bizim için, uzun vadede harika olacak”

Bildiğiniz üzere Doncic hem Euroleague hem de Liga Endesa’nın MVP’si apoletleriyle Dallas Mavericks’e gelmişti.

Kaynak: Sporx

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Euroleague basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Anadolu Efes – Valencia İddaa Tahmini 12.03.20

Turkish Airlines Euroleague 29.hafta mücadelesinde temsilcimiz Anadolu Efes Perşembe saat 20:30’da Valencia ile karşılaşacak. İddaa …