Anasayfa / NBA / Oklahoma City Thunder – Minnesota Timberwolves İddaa Tahmini 24.10.22

Oklahoma City Thunder – Minnesota Timberwolves İddaa Tahmini 24.10.22

NBA normal sezonda Oklahoma City Thunder pazartesi sabaha karşı 03:00’da Paycom Center’da Minnesota Timberwolves’u konuk edecek. İddaa ve hovarda bu karşılaşmada ev sahibi lehine 5.5 sayılık handikap açıklamış.

Oklahoma City Thunder sezona beklendiği gibi iki mağlubiyetle başladı. İki maçta da lehlerine açılan handikapta kalmayı başardılar. Son karşılaşmada fikstür avantajına sahip oldukları Nuggets karşısında özellikle benchten aldıkları katkıyla oyunun içinde kalmayı başardılar. Mike Muscala ve Tre Mann skora önemli katkı verdi. Yayın gerisinden %39.5 ile geçtiğimiz sezonki standartlarının üzerine çıkmayı başardılar. Boyalı alan sayılarında ise rakibe üstünlük kurmayı bildiler. Bu gece evlerinde back to back oynayacaklar.

Minnesota Timberwolves içinse sezon sancılı başladı. Son maçlarında evlerinde Utah Jazz’a uzatma sonunda boyun eğdiler. Thunder’a karşı oynadıkları ilk maçta takım halinde yayın gerisinden sergiledikleri kötü performansa karşın kazanmayı başarmışlardı. Sezona özellikle yayın gerisinden kötü bir şut performansı sergileyerek başladılar. Towns ve Gobert ikilisi henüz uyum yakalayamadı. Geçtiğimiz sezon olduğu gibi tempolu oynayıp maç başına pozisyon adedini yüksek tutuyorlar. Karl Anthony Towns sezona formsuz başladı.

İki takım arasında bariz bir kalite farkı var. Fakat Minnesota yenilenen kadrosuyla henüz uyum yakalayamadı. Bu gece back to back oynayacak rakipleri karşısında azımsanmayacak bir fikstür avantajına sahipler. Thunder cephesinde Gilgeous-Alexander sezona oldukça formda başladı. Bu gece back to back oynayacakları için bazı isimleri dinlendirebilirler. Ben son mağlubiyetten sonra Timberwolves’un bu gece farklı kazanabileceğini düşünüyorum.  

İddaa Oranı: MS 2 (h:-5.5) – 1.47

Hovarda Oranı: MS 2 (h:-5.5) – 1.67

Güven Endeksi: 8

Eksikler:

Oklahoma City Thunder: Jaylen Williams, Chet Holmgren

Minnesota Timberwolves: Kyle AndersonHakkında Duru Dağhan

2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

New Orleans Pelicans – Detroit Pistons İddaa Tahmini (2) 08.12.22

NBA normal sezon mücadelesinde New Orleans Pelicans, çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 04:00’te Detroit Pistons ile Smoothie …