Anasayfa / İddaa Tahminleri / Olimpia Milano – Virtus Bologna İddaa Tahmini 05.06.21

Olimpia Milano – Virtus Bologna İddaa Tahmini 05.06.21

İtalya Lega Basket Serie A final serisi ilk maçında Olimpia Milano Cumartesi saat 21:45’de Virtus Bologna ile karşılaşacak. İddaa misafir takım lehine 4.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 5.5 olarak açıklamış.

Koç Messina yönetimindeki Milano 29 senenin ardından Euroleague’de Final Four biletini kaparak çok önemli bir başarıya imza atmıştı ki üçüncülük maçında da bu iştahla CSKA’yı yenerek Serie A’ya moralli geri döndüler. Burada da Venezia gibi dişli bir rakibi 3-0 ile süpürerek final biletini kaptılar. Serideki son 2 maçlarında ise sırasıyla 34 ve 10 sayı farkla kazanmayı bilmişlerdi. Punter ve Shields dışında Hines ve LeDay’in de devreye girmesi onlar adına önemliydi final serisi öncesi.

Bologna ise EuroCup sahnesinde hayal kırklığı yarattıktan sonra Serie A’da hata yapmadı ve onlar da bir diğer dişli rakipleri Brindisi’yi 3-0 ile geçerek adlarını finale yazdırdılar. Teodosic ile Belinelli ellerinden geleni yapıyorlar, performanslarını normal sezona göre bir kademe yükselttikleri bir gerçek. Ancak buna rağmen serinin son maçında kendi sahalarında zorlanmışlar, sadece 3 sayı farkla kazanabilmişlerdi. Forvet ve uzun rotasyonları halen güven vermiyor açıkçası. 

İki takım arasında hem kadro kalitesi hem de tecrübe anlamında net farklar var. Milano, Euroleague’in en iyi takımlarından biriydi bu sezon ve koç Messina geniş kadrosunu bu tarz maçlarda kullanmayı da çok iyi biliyor. 17 Nisan’da bu sahadaki son karşılaşmalarında 10 sayı farkla kazanmışlardı, 93-84’lük skorla. Bu maçta da farklı bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum. Rodriguez, Hines, Punter, Shields gibi silahlarla düşük handikapı da geçerek kazanmalarını bekliyorıum. Alternatif olarak onlar için açılan baremden üst seçeneğine de yönelinebilir. 

İddaa Oranı: MS 1 (-4.5) – 1.39
Bets10 Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.68
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Milwaukee Bucks – Brooklyn Nets İddaa Tahmini (Basket Guru) 18.06.21

NBA Doğu Konferansı yarı final serisi 6. maçında Milwaukee Bucks Cuma saat 03:30’da Brooklyn Nets …