Anasayfa / İddaa Tahminleri / Olympiakos – PAOK İddaa Tahmini 27.01.24

Olympiakos – PAOK İddaa Tahmini 27.01.24

Yunanistan Ligi 16. hafta mücadelesinde Olympiakos Cumartesi günü saat 21:15’de PAOK ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Best10 toplam sayı limitini 149.5 olarak açıklamışlar. 

Kırmızılar, 15 maçta sadece 2 kere kaybettiler ve ikisi de namağlup liderlik koltuğunda oturan ezeli rakipleri Pana karşısında alınan yenilgilerdi. Evlerindeki performanslarına baktığımızda ise son 3 maçta da savunma odaklı performanslar sergilediklerini gördük, 2 maçta sadece 149 ve 123 sayı üretilmişti! Evlerindeki maçlarda rakiplerin ortalamada sadece 68 sayı üretmesine izin verdiklerinin altını çizelim. 

PAOK ise BCL’de play-in serisinde temsilcimiz Tofaş’a elenerek havlu attıktan sonra artık sadece lige konsantre durumda. Ancak burada da işler pek yolunda gitmiyor, son 4 maçlarından 3 tanesini kaybettiler ve 7 galibiyette kaldılar. Buna rağmen halen 6. sıradan play-off potasında kendilerine yer bulmuş durumdalar. Özellikle son maçlarda üretimde kısır kaldıklarını gördük, sırasıyla Peristeri’ye deplasmanda 71-35 ile kaybederken, içerde Lavrio’yu uzatma sonunda 66-65 (normal süre 54-54) ile yenmeyi bilmişlerdi. 

İki takım arasında elbette net bir siklet farkı var. Ancak Olympiakos, Euroleague’de çift maç haftasına gireceği için özellikle 2 uzununun birden sakat olduğu bir ortamda olabildiğince rotasyon yapacaktır. Az süre alan oyuncuların yer alması beklenen bu maçta savunma ve sert basketbolu evlerinde daha fazla ortaya koyacaklarını, hücumda yetenek seviyesinin düşeceğini tahmin ediyorum. Son maçlarda 60 baremini bile geçmekte zorlanan PAOK’un da bu savunma karşısında yine kısır bir performans sergilemesini bekliyorum. Bu nedenle öncelikli tercihim toplam baremden alt seçeneği olacak. 

İddaa Oranı: ALT (149.5) – 1.64
Best10 Oranı: ALT (149.5) – 1.80
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Phoenix Suns – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 04.03.24

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Phoenix Suns Pazartesi günü saat 05:30’da Oklahoma City Thunder ile karşılaşacak. …