Anasayfa / NBA / Orlando Magic – Houston Rockets İddaa Tahmini 08.07.22

Orlando Magic – Houston Rockets İddaa Tahmini 08.07.22

NBA Yaz Ligi’nin açılış maçında Orlando Magic Cuma sabaha karşı 05:00’da Thomas&Mack Center’da Houston Rockets ile karşılaşacak. İddaa bu karşılaşma için oranları henüz netleştirmedi. Bets10 ise deplasman takımı Rockets galibiyetine 1.80 oran vermiş.

Orlando Magic 2022 NBA draftinde ilk sıradan İtalyan Paolo Banchero’yu seçerek kanat rotasyonuna kendi skorunu üretebilen fakat dış şutu istikrarsız bir yıldız adayı ekledi. İkinci turdan ise çift yönlü kanat Caleb Houston ile forvet pozisyonuna takviye yaptılar. Kadrolarında geçtiğimiz sezon ana rotasyonda bolca şans bulan R.J. Hampton yanı sıra kısıtlı süreler alan Devin Cannady öne çıkan tecrübeli isimler. Hampton ve Banchero ikilisinin Yaz Ligi’nde takımın skor yükünü sırtlamasını bekliyorum.

Houston Rockets ise 2022 NBA draftinde ilk turdan tam üç ismi kadrosuna kattı. Üçüncü sıradan draftin en iyi şutörü Jabari Smith’i seçerek Jalen Green’in yanına ikinci yıldız adayını eklemiş oldular. Jabari Smith kendi şutunu yaratmakta sıkıntı yaşasa da dört numarada oyunun her iki yönünde de takıma katkı sağlayabilecek özelliklere sahip bir isim. Bunun yanında draftin en iyi oyun kurucularından Ty Ty Washington’ı seçtiler. John Wall ve Dennis Schröder’in takımdan ayrılmasıyla beraber Washington Yaz Ligi’nde kendini ispatlayabilirse normal sezonda önemli süreler bulacaktır. Josh Christopher ve geçen sezon sakatlıklardan ötürü fazla şans bulamayan Usman Garuba takımın öne çıkan diğer parçaları.

Las Vegas Yaz Ligi’nin ilk maçında draftin bir numarası ile üç numarasının kapışmasını izleyeceğiz. İki ekibin kadro kaliteleri arasında bariz bir fark yok. Jabari Smith birçok otorite tarafından birinci sırada gösterilmesine karşın üçüncü sıradan seçildi ve bunun onu ekstra motive edeceğini düşünüyorum. Houston hücum anlamında daha yetenekli isimlere sahip. Biraz savunma yapabilirlerse Orlando karşısında maçı kazanabileceklerini düşünüyorum.

İddaa Oranı: –

Bets10 Oranı: MS 2 – 1.80

Güven Endeksi: 7Hakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Indiana Pacers – Phoenix Suns İddaa Tahmini 18.07.22

NBA Yaz Ligi’nde Indiana Pacers ile Phoenix Suns pazarı pazartesiye bağlayan gece 00:30’da Thomas&Mack Center’da …