Anasayfa / Fransa Betclic ELITE Pro A / Paris Basket – Le Portel İddaa Tahmini 10.12.21

Paris Basket – Le Portel İddaa Tahmini 10.12.21

Fransa Betclic ELITE Pro A 11. hafta mücadelesinde Paris Basket Cuma saat 22:00’da Le Portel ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin toplam sayı limitini 83.5 olarak açıklamışken Rexbet ise limiti 84.5 olarak belirlemiş.

Başkent ekibi yeni katıldığı Pro A sahnesinde tam da beklentileri karşılayamadı. 10 maçlarından sadece 3 tanesini kazanabildiler ve düşme potasında yer alıyorlar. Ortalama 80 sayı üretiyorlar ve aslında hücum performansları iyi durumda ama maç başına 87 sayı yedikleri için galibiyete ulaşmaları sıkıntılı oluyor. Evlerinde oynadıkları son 2 maçta ise kupada Roanne’ı ve Pro A’da Orthez’i 89’ar sayı üreterek yenmeyi başarmışlar ve kalelerini iyi koruduklarının mesajını vermişlerdi rakiplerine. O son maçta Allman 18 sayı, 4 ribuand, 4 asist, genç uzun Kamagate 18 sayı, 7 ribaund ve O’Quinn 15 sayı, 5 asist ile öne çıkan isimler olmuşlardı. 

Le Portel de rakibi gibi ligin zayıf halkalarından biri, hatta 9 maçtan toplayabildikleri sadece 2 galibiyetle en zayıf halka olarak puan tablosunun son sırasına demir atmış durumdalar. Temel sıkıntıları da tahmin edeceğiniz üzere savunma, ortalama 85 sayı görüyorlar potalarında. Son 2 deplasman maçlarında ise bu ortalamanın da üstünde skorlar gördüler potalarında; önce Gravelines’dan 101 sonra da Roanne’dan 89 sayı yediler. O son maçta Nelson 21 sayı, 2 aist, Yarou 17 sayı, 7 ribaund, 5 asist ve Wojciechowski 14 sayı, 8 ribaund ile ayakta kalabilen isimler olmuşlardı.

İki takım arasında kadro kalitesi anlamında ciddi farklar olmadığını düşünüyorum. Alt sıraları yakından ilgilendiren bu karşılaşmada tam olarak denk güçlerin kapışmasını izleyeceğiz. Ancak Paris’in özellikle iç saha maçlarında ne kadar iyi hücum eden ve tempoyu ne kadar fazla forse eden bir takım olduğunu biliyoruz. Bu maçta da savunmada sorunlar yaşayan Le Portel karşısında Allman, O’Quinn, Kamagate üçlüsü liderliğinde üretimde istedikleri seviyeye çıkacaklarını, 85 baremini geçebileceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: EvSahibi ÜST (83.5) – 1.53
Rexbet Oranı: EvSahibi ÜST (84.5) – 1.82
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol Süper Lig iddaa tahmin ve analizleri

Petkim Spor – Tofaş İddaa Tahmini 29.01.22

ING Basketbol Süper Ligi 19. hafta mücadelesinde Petkim Spor Cumartesi saat 15:30’da Tofaş ile karşılaşacak. …