Anasayfa / Fransa Betclic ELITE Pro A / Paris Basketball – Roanne İddaa Tahmini 04.05.24

Paris Basketball – Roanne İddaa Tahmini 04.05.24

Fransa Betclic ELITE Pro A 33. hafta mücadelesinde Paris Basketball Cumartesi günü saat 17:00’da Roanne ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda ev sahibinin limitini 89.5 olarak açıklamışlar. 

Paris, EuroCup’ı kazandı ve gelecek sezon onları Euroleague’de izleyeceğiz. Ligde de işler yolunda gidiyor. Bitime 2 hafta kala 2. sıradaki yerlerini garantilemiş durumdalar. Ama lider Monaco’yu yakalama şansları kalmadı. Evlerindeki son 5 maçlarına baktığımızda ise 4 tanesinde 90 sayı ve üstü hatta 3 tanesinde de 100 ve üstü sayı ürettiklerini görmüştük. Hifi ve Shorts liderliğinde özellikle evlerindeki maçlarda tempoyu forse edip açık alanda çok verimli hücum ediyorlar. 

Roanne ise ligin düşme adaylarından birisi. Son 3 maçlarını kaybettiler ve bu nedenle de 10 galibiyette kaldılar. Düşme potasından kurtulabilmek için en yakın rakipleri Gravelines ile aralarında 1 galibiyetlik fark var. Yani kalan 2 maçta hata yapmamaları ve onların kaybetmelerini beklemeleri gerekecek. Daha da önemlisi bu maçı kaybederlerse ligden düşmeleri garantilenecek çünkü Gravelines’a karşı ikili averajda da gerideler… Sezon boyunca temel sıkıntıları savunmaydı ki ortalama 88 sayı gördüler potalarında. 

Paris adına bir formalite maçı olacak, 2. sıradaki yerlerini garantilemiş durumdalar çünkü. Ancak Roanne adına bir tamam mı devam mı maçı olacak, kaybetmeleri durumunda ligde kalma şansları bitecek… Bu nedenle de güçlü rakipleri karşısında düşük bir ihtimal de olsa kazanmanın umudu ile maçı zorlamaya çalışacaklar. Paris ise her ne kadar bir formalite maçına çıkacak olsa da evinde soğuk bir duş almak istemeyecektir. Savunmayı boşlayabilirler konsantrasyon düşüşü nedeniyle ama hücumda Roanne’ın zayıf savunması karşısında sorun yaşamayacaklarını, 90 sayıları göreceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: EvSahibi ÜST (89.5) – 1.42
Hovarda Oranı: EvSahibi ÜST (89.5) – 1.74
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Slovenya Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Helios Suns – Cedevita Olimpija İddaa Tahmini 24.05.24

Slovenya Ligi final serisi ilk maçında Helios Suns Cuma günü saat 19:15’de Cedevita Olimpija ile …