Güncel
Anasayfa / Baskonia / Partizan – Baskonia İddaa Tahmini 19.03.24

Partizan – Baskonia İddaa Tahmini 19.03.24

Turkish Airlines Euroleague 30. hafta mücadelesinde Partizan Salı günü saat 22:30’da Baskonia ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda toplam sayı limitini 166.5 olarak açıklamışlar.

Partizan son dönemin formsuz ekiplerinden birisi, son 5 maçtan 4 tanesini kaybettiler ve keyifler kaçmış durumda. Evet halen 13 galibiyetle play-in potasında iddialı konumdalar ama asıl hedef olan play-off yarışı ile fark 5 galibiyete yani kapanamayacak bir seviyeye çıktı… Evlerindeki son maçta temsilcimiz Efes karşısında etkili bir hücum performansı ile 100-90’lık skorla kazanmayı bilmişlerdi. Geçen hafta ise Barça deplasmanında yine savunmada sınıfta kalmışlar ama bu kez üretimde de sorun yaşayıp 94-76 gibi farklı bir skorla kaybetmişlerdi. LeDay dışında eksikleri bulunmuyor. 

Baskonia ise rakibinin aksine son dönemin formda ekiplerinden birisi, 5 maçtan 4 tanesini kazandılar ve bu sayede de 16 galibiyete ulaşarak hem play-in potasındaki yerlerini sağlamlaştırdılar hem de play-off potası ile farkı 2 galibiyete indirerek kalan 5 maçta umutlanmış oldular. Evden uzaktaki son 2 maçlarına baktığımızda ise üst üste gelen kayıplar dışında yüksek skorlar da dikkat çekmişti, Bayern’e 112-109 ve temsilcimiz Fenerbahçe’ye ise 111-96 ile kaybetmişlerdi. Rogkavopoulos’un durumu net değil ve Diop da sezonu kapatmıştı bildiğiniz üzere.

İki takım da kendi sahalarındaki etkili performansları ile dikkat çektiler sezon boyunca. Son dönemde de durum değişmedi. Diğer yandan Baskonia deplasman maçlarında da tempoyu dikte eden, yine hücumu ön plana çıkan bir takım. Partizan’ın da evinde ateşli taraftarını arkasına alarak hücum odaklı bir basketbol oynadığını biliyoruz. Dolayısıyla bu maçta beklentim iki takımın da birbirlerine tempo konusunda çanak tutması ve karşılıklı olarak 80 sayı baremini geçecekleri, çekişmeli bir mücadele sunmaları olacak. 

İddaa Oranı: ÜST (166.5) – 1.47
Hovarda Oranı: ÜST (166.5) – 1.65
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İtalya Serie A Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Pesaro – Pistoia İddaa Tahmini 13.04.24

İtalya Lega Basket Serie A 27. hafta mücadelesinde Pesaro Cumartesi günü saat 21:30’da Pistoia ile …