Anasayfa / Bahçeşehir Koleji / Petkim Spor – Bahçeşehir Koleji İddaa Tahmini 03.01.21

Petkim Spor – Bahçeşehir Koleji İddaa Tahmini 03.01.21

ING Basketbol Süper Ligi 15. hafta mücadelesinde Petkim Spor Pazar saat 13:00’da Bahçeşehir Koleji ile karşılaşacak. Bets10 ev sahibi lehine 6.5 handikap belirlemişken İddaa ise henüz oran açmamış bu maça.

İzmir temsilcisi ligin yeni takımlarından biri ama buna rağmen iyi işler çıkardıkları bir gerçek, 12 maçtan 5 galibiyet elde ettiler ve rakiplerine göre 2 maç eksikleri olduğunu da düşünürsek play-off şanslarını devam ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca evlerindeki 6 maçtan 4 tanesini kazanarak da iç sahada ne kadar iyi bir takım olduklarını gösterdiler. Evlerindeki 4 maçlık galibiyet serisi 6 Aralık’da karşılaştıkları güçlü rakipleri Efes karşısında sona ermişti ama iyi direndiklerini, sadece 4 sayı farkla kaybettiklerini de unutmayalım. Geçen hafta ise bir diğer güçlü rakip Telekom karşısında deplasmanda direnememişler, 18 sayı farkla kaybetmişlerdi. 

Bahçeşehir ise kadro kalitesi x performans kriteri anlamında ligin tartışmasız en büyük hayal kırıklığı… Ayrıca bu kadronun başına önce koç Aktaş getirip hata yapıp sonra da sezon sonuna kadar koç Ernak ile devam etme kararı alarak bir kez daha hata yaptılar. Ellerinde Jones, Green, Robinson gibi kaliteli isimler olmasına rağmen beklentilerin çok altında kaldılar. EuroCup’dan elenmelerinin yanı sıra BSL’de de 14 maçta 5 galibiyet alabildiler ve maç eksikleri olmadığı için play-off hedefinden net olarak 2 adım uzak kalmış durumdalar. Son maçlarında da evlerinde oynamalarına rağmen play-off yolundaki önemli rakiplerinden Gaziantep’e 7 sayı ile yenilmişlerdi.

İki takımın da 5 galibiyeti var ama Petkim’in 2 maç eksiği var, bu nedenle de play-off potasında halen söz sahibi olabilecek durumdalar. İzmir temsilcisi kendi sahasında son 5 maçından 4 tanesini kazandı, sadece güçlü Efes’e yenildi ki o maçı da 4 sayı farkla kaybettiklerini unutmayalım. Bahçeşehir’de ise sıkıntılar devam ediyor, deplasmanda oynadıkları son 7 maçlarından 4 tanesini kaybettiler ve evden uzakta son 3 maçlarını kaybettikten sonra sadece zayıf rakipleri Fethiye’yi yenebilmişlerdi. Özetle bu maçta play-off yarışından kopmak istemeyen Petkim’in formsuz rakibi karşısında son topa kadar oyunda kalacağını tahmin ediyorum, bu nedenle de lehlerine açılan handikapı yanıma alacağım. 

İddaa Oranı: MS 1 (+7.5) – 1.38
Bets10 Oranı: MS 1 (+6.5) – 1.45
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Basket Guru

Mutlaka bakın

adriyatik ligi basketboltahmin.net tahmin ve analizleri

Mornar Bar – Kızıl Yıldız İddaa Tahmini 24.01.21

Adriyatik Ligi 16. hafta mücadelesinde Mornar Bar Pazar saat 21:00’da Kızıl Yıldız ile karşılaşacak. İddaa …