Anasayfa / NBA / Philadelphia 76ers – Boston Celtics İddaa Tahmini 24.10.19

Philadelphia 76ers – Boston Celtics İddaa Tahmini 24.10.19

NBA’de günün maçında doğu konferansının iki iddialı takımı Philadelphia 76ers evinde Boston Celtics ile karşılaşacak. İddaa bu maç için toplam sayı limitini 213,5 olarak açıklamış. Bets10 ise henüz oranları netleştirmedi.

Philadelphia 76ers yaz döneminde Al Harford ve Josh Richardson’ı kadrosuna katarken JJ Reddick, Jimmy Butler ve TJ McConnell ile yolları ayırdı. Al Harford’ın takıma katılmasıyla beraber ligin fiziksel anlamda en kalıplı beşine sahip oldular. Kenardan gelen oyunculardan katkı almak konusunda sıkıntı yaşamaya devam ediyorlar. Fakat ilk beşte yer alan her oyuncu savunma anlamında üst düzeyde ve topa yön verebilecek Josh Richardson, Ben Simmons ve yeri geldiğinde Al Harford gibi silahları var.

Boston Celtics ise hazırlık döneminde oynadığı maçlarda savunma performansıyla dikkat çekti. Beş numara pozisyonunda çemberi korumada Al Harford’ın ayrılmasının ardından sorun yaşasalar da topa yaptıkları baskıyla hazırlık maçlarında mağlubiyet yüzü görmediler. Çaylakları Carsen Edwards ve Tremont Waters hazırlık maçlarında oynadıkları basketbolla beğeni topladı. Fakat Celtics’de ilk beş numara pozisyonunda kimin ilk beş çıkacağı henüz net değil. Bu pozisyon için en büyük adaylar Robert Williams ve Enes Kanter olarak öne çıkıyor.

Philadelphia 76ers heyecan verici bir savunma beşine sahip olsa da hücumda Ben Simmons’ın şut tehdidinin olmayışından ötürü yerleşimde sorun yaşayabiliyor. Bu anlamda topa yön verme konusunda Josh Richardson’ın rolü onlar adına oldukça kritik öneme sahip. Boston Celtics ise dört kısalı beşlerle oynamayı tercih edip hücumda pas yapmayı seven bir yapıda oynuyor. Yine de ribauntlar takımın yumuşak karnı. Özellikle de Sixers gibi ligin en fizikli takımıyla oynarken çember savunmasında sorun yaşamaları muhtemel. Aynı şekilde Sixers’ın bol paslı Celtics hücumu karşısında savunmada adam paylaşmakta sıkıntı yaşayacağını düşünüyorum. Maçta toplam sayı barajı aşılacaktır.

Eksikler:

Philadelphia 76ers: Jonah Bolden

Boston Celtics: Romeo Langford

İddaa Oranı: Üst (213,5) – 1.45

Avrupa Bahis Oranı: –

Güven Endeksi: 8

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Atlanta Hawks – New York Knicks İddaa Tahmini 12.03.2020

NBA Ligi’nde Doğu ekiplerini karşı karşıya getirecek maçta Atlanta Hawks Perşembe gecesi saat 02:30’da New …