Anasayfa / Brooklyn Nets / Philadelphia 76ers – Brooklyn Nets İddaa Tahmini 04.02.24

Philadelphia 76ers – Brooklyn Nets İddaa Tahmini 04.02.24

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Philadelphia 76ers Pazar günü saat 02:00’da Brooklyn Nets ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Rexbet toplam sayı limitini 229.5 olarak açıklamışlar. 

Sixers Embiid’in sakat olduğu bu dönemde zorlanıyor haklı olarak… Üst üste 4 maçlarını kaybettikten sonra 2 Şubat’da konuk oldukları Jazz karşısında da yine zorlanmışlar ama Maxey’nin kariyer performansı sayesinde hücumda etkili oynayarak 124-127’lik skorla kazanarak kötü gidişata dur demişlerdi. Bu sayede de 30 galibiyete ulaştılar ve kendilerine 5. sırada yer buldular ki ilk 4 yarışından sadece averajla uzaktalar. Bu maçta Embiid dışında Covington ve Melton’dan da yine faydalanamayacaklar, Batum, Harris ve Morris’in durumları da henüz net değil.

Nets ise son dönemde toparlanan takımlardan birisi, 3 maçtan iksisini kazanarak moralli geliyorlar buraya. Diğer yandan son 2 deplasman maçlarına baktığımızda ise iki Los Angeles takımına konuk olduklarını, Lakers’ı 112-130 ile devirirken, Clippers’a ise 125-114’lük skorla farklı kaybettiklerini görmüştük. 1 Şubat’daki son sınavlarında ise konuk ettikleri Batı’nın bir diğer güçlü takımı Suns karşısında ayakta kalamamışlar ve savunmada sınıfta kaldıkları maçı 120-136’lık skorla kaybetmişlerdi…  Finney-Smith’den faydalanamayacaklar, Dennis Smith’in durumu ise belirsiz. 

Kağıt üstünde hem kadro kalitesi hem de puan tablosunda bulundukları yer anlamında elbette önemli farklar var, her alanda Sixers rakibinden önde. Ancak Embiid’in olmaması ve hatta Harris ile Batum’un da durumlarının belirsiz olması onları benim gözümde net favori olmakta alıkoyuyor. Bu nedenle de dikkatimi son dönemde Maxey liderliğinde sergiledikleri, tempolu ve hücum odaklı basketbola vereceğim ki Nets de Dinwiddie, Cam Thomas, Birdges, Cameron Johnson gibi silahlarla tempoyu seven, onlara atarak karşılık verebilecek bir kadro. Bu nedenle de öncelikli tercihim toplam baremden üst seçeneği olacak. 

İddaa Oranı: ÜST (229.5) – 1.47
Rexbet Oranı: ÜST (229.5) – 1.70
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa Pro A Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Metropolitan Levallois – Nancy İddaa Tahmini 02.03.24

Fransa Betclic ELITE Pro A 24. hafta mücadelesinde Metropolitan Levallois Cumartesi günü saat 20:30’da Nancy …