Anasayfa / İddaa Tahminleri / Philadelphia 76ers – Portland Trail Blazers İddaa Tahmini (2) 11.03.23

Philadelphia 76ers – Portland Trail Blazers İddaa Tahmini (2) 11.03.23

NBA Doğu Konferansı ekiplerinden Philadelphia 76ers Cumartesi günü saat 03:00’da Batı ekiplerinden Portland Trail Blazers ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Rexbet misafir takım lehine 7.5 handikap belirlemişler.

Sixers son 3 maçını, deplasmanda olmasına rağmen üst üste kazanarak formda bir dönemden geçtiğini gösterdiği ve zaferlerle beraber 43 galibiyete ulaşarak. 3. sırada yer aldılar ki üstlerindeki Boston ile aralarında 3 galibiyetlik bir fark olsa da 2 maçlarının eksik olduğunu da belirtelim. Son olarak Minnesota’da 94-117 gibi dominant bir skorla kazandıkları maçta Embiid 39 sayı, 7 ribaund, 4 asist ve Maxey 27 sayı, 4 ribaund, 5 asist ile katkı vermiş, Harris de 10 sayı, 14 ribaund ile double-double yapmıştı. O maçta forma giyemeyen Harden da bu maçta dönüyor, tam kadro olacaklar.

Blazers ise son dönemde inişli çıkışlı sonuçlar alan bir ekip. Son 5 maçlarından 3 tanesini kaybettiler ve 31 galibiyette kaldılar, play-in potasından 1 adım geride yer alıyorlar şuanda. Aynı galibiyet sayısına sahip Thunder dışında 32 galibiyetli Jazz, Lakers, Pelicans ile de mücadele edecekler. Son 4 deplasman maçlarını da Doğu ekipleri ile oynamışlar ve dişli rakiplerden Atlanta’ya 18, güçlü rakipleri Boston’a 22 sayı farkla yenilmişlerdi. Nispeten denk rakipleri olan Orlando’yu 3 sayı ve Pistons’u da 6 sayı farkla geçebilmişlerdi. Nurkic’in bu maçta dönmesi beklenirken, Simons, Arcidiacono ve Winslow’dan yine faydalanamayacaklar.

İki takımın farklı seviyelerde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Sixers Doğu’da zirve yarışçılarından biri konumundayken Portland ise Batı’da play-in potasının bile şuanda gerisinde yer alan bir ekip. Üstelik son dönemde de deplasmanlarda zorlanan bir ekip. Philadelphia gibi Embiid, Harden, Maxey liderliğinde özellikle evinde dominant bir basketbol sergileyen güçlü ve diri bir rakip karşısında dirençlerini maç boyu koruyamayacaklarını, ev sahibinin handikapı geçerek net bir galibiyet elde edeceğini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-7.5) – 1.48
Rexbet Oranı: MS 1 (-7.5) – 1.74
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Toronto Raptors – Miami Heat İddaa Tahmini (2) 29.03.23

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Toronto Raptors Çarşamba günü saat 02:30’da Miami Heat ile karşılaşacak. Hem …