Anasayfa / NBA / Phoenix Suns – Golden State Warriors İddaa Tahmini 26.10.22

Phoenix Suns – Golden State Warriors İddaa Tahmini 26.10.22

NBA normal sezonda gecenin maçında batı konferansının iki güçlü ekibi Phoenix Suns ile Golden State Warriors Footprint Center’da çarşamba sabahı 05:00’da kozlarını paylaşacak. İddaa ve intobet bu karşılaşmada deplasman takımı lehine 4.5 sayılık handikap açıklamış.

Gecenin maçında Phoenix Suns evinde Golden State karşısına çıkıyor. Son maçlarında fikstür avantajının da yardımıyla deplasmanda Clippers karşısında Devin Booker liderliğinde rahat kazandılar. Fakat hücumları geçen sezona kıyasla eski keskinliğinde değil. Buna karşın evlerinde ne kadar dişli ve vazgeçmeyen bir akım olduklarını Dallas Mavericks karşısında 23 sayı farktan gelerek kanıtladılar. Koç Monty Williams şu ana kadar Booker’a çok fazla yüklendi. Acilen Jae Crowder’ı takas edip rotasyonlarını derinleştirmeleri gerek. Yoksa sezonun ilerleyen bölümlerinde ciddi sıkıntı yaşayacaklar.

Golden State Warriors ise sezonun ilk üç maçını evinde oynadıktan sonra ilk kez deplasmana çıkıyor. Curry sezona harika başladı. Son maçlarında Sacramento karşısında ilk üç çeyrek harika oynadıktan sonra son periyotta kontak kapattılar ve maçı zora soktular. Geçtiğimiz sezon olduğu gibi sezona garip top kayıpları yaparak başladılar ve özellikle çember savunmaları henüz istenen verimde değil. Son iki maçlarında Nuggets ve Kings’in 120 sayı barajını aşmasına izin verdiler. Bu gece Donte DiVincenzo’dan yoksunlar. Onun yokluğunda Poole’un kullanım süresi artıp Moses Moody daha fazla süre bulacaktır.

Phoenix Suns evinde asla kolay pes etmeyen inatçı bir rakip. Golden State Warriors ise oyundan keyif alarak oynadıkça açılan, açıldıkça coşan bir kimyaya sahip. Hücumda sezona çok iyi başlarken savunmaları henüz istenen seviyede değil. Fakat rakibe oranla çok daha geniş bir rotasyona sahipler. Bu gece Suns karşısında top kayıplarını sınırlandırabilirlerse handikabın kazananını olmalarını bekliyorum. Alternatif olarak intobetin oyuncu bahislerinden Deandre Ayton için açtığı 17.5 sayılık barajda üst seçeneği denenebilir. 

İddaa Oranı: MS 2 (h:+4.5) – 1.46

İntobet Oranı: MS 2 (h:+4.5) – 1.57

Güven Endeksi: 8

Eksikler:

Phoenix Suns: Jae Crowder

Golden State Warriors: Donte DiVincenzoHakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Detroit Pistons – New York Knicks İddaa Tahmini (2) 30.11.22

NBA normal sezon mücadelesinde Detroit Pistons, salıyı çarşambaya bağlayan gece saat 03:00’te New York Knicks ile Little …