Anasayfa / Anadolu Efes / Pınar Karşıyaka – Anadolu Efes İddaa Tahmini 02.06.24

Pınar Karşıyaka – Anadolu Efes İddaa Tahmini 02.06.24

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi yarı final serisi 3. maçında Pınar Karşıyaka Pazar günü saat 20:30’da Anadolu Efes ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Best10 misafir takımın limitini 86.5 olarak açıklamışlar.

Kaf-Kaf sezon boyunca sakatlıklardan dolayı canı sıkılan ekiplerden birisi. Bu seride de zaten kendilerinden güçlü olan rakipleri karşısında V. Brown ve J. Brown’dan sakatlıklar nedeniyle tam randımadan alamadan oynuyorlar. Bunun da etkisiyle ilk 2 maçta, Sinan Erdem’de maç sonlarını çıkaramadılar, yorgunluk baş gösterdi. Önce potalarında 103 sayı sonra da 82 sayı yediler. Son maçta biraz daha iyi savunma yapsalar da skorun düşmesinde Efes’in de işi rölantiye almasının etkisi büyüktü. 

Anadolu Efes Euroleague’de istediğini alamadı, sezonu erken kapattı. Ama ligde normal sezonu lider bitirerek ilk hedefi gerçekleştirdiler. Yarı final serisinde de burada Karşıyaka gibi dişli bir rakip karşısında ilk 2 maçta sorun yaşamadan bekentilerin aksine farklı ve rahat galibiyetler aldılar. Larkin ve Clyburn takımın skor yükünü taşımayı sürdürüyorlar. Son maçta Oturu da onlara eşlik etti, hatta sahne onundu. 

İki takım arasındaki siklet farkının sadece kağıt üstünde olmadığını Anadolu Efes göstermişti ilk 2 maçta. Ancak şimdi Karşıyaka taraftarı önünde tamam mı devam mı maçına çıkıyor ve en azından seriyi galibiyet almadan yani süpürülerek tamamlamak istemeyeceklerdir kendi sahalarında, taraftarları önünde. Bunu yapabilmek adına da tempoyu arttırıp hücumda daha iyi oynamaları gerekiyor, Efes’i savunmada durdurmadıklarını gördük. Bir kez daha yüksek tempoda bir maç bekliyorum ve sonuç ne olursa olsun bu tempoda Efes’in 85 sayının altında kalmayacağını öngörüyorum. 

İddaa Oranı: Deplasman ÜST (86.5) – 1.50
Best10 Oranı: Deplasman ÜST (86.5) – 1.72
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Almanya BBL Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Alba Berlin – FC Bayern Munich İddaa Tahmini 12.06.24

Almanya easyCredit BBL final serisi 3. maçında Alba Berlin Çarşamba günü saat 21:30’da FC Bayern …