Anasayfa / İddaa Tahminleri / Pınar Karşıyaka – İstanbul BBSK İddaa Tahmini 09.02.19

Pınar Karşıyaka – İstanbul BBSK İddaa Tahmini 09.02.19

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 18.hafta mücadelesinde Pınar Karşıyaka Cumartesi saat 20:00’da İstanbul BBSK ile karşılaşacak. İddaa toplam sayı limitini 170.5 olarak açıklamışken Bets10 ise limiti 168.5 olarak belirlemiş.

Pınar Karşıyaka son haftalarda özellikle hücumdaki ritmini bulmuş durumda ve bizlere yüksek tempolu, bol skorlu maçlar izlettiriyorlar. Evlerinde oynadıkları FIBA Europe Cup dahil son 4 maçlarından 3 tanesinde ciddi yüksek skorlar görmüştük, sırasıyla 180, 192 ve 197 sayı çıkmıştı bu maçlarda. Henry, Evans, Walker, Berk dörtlüsünün temposu artı Marei’nin pota altındaki etkinliği ile ciddi bir skor potansiyeline sahipler.

İBB iki galibiyette kaldı ve artık acilen maç kazanmaları gerekiyor. Aksi durumda bu sezon düşen tek takım olma yolunda emin adımlarla ierliyorlar. Devre arasında yaptıkları Ellis ve Heslip hamleleri ile hücumda seviye atlamış olsalar da maç kazanmaları için yeterli olmadı. Koç Yavuz’un öğrencileri savunmada sıkıntı yaşamaya devam ediyorlar ve son 3 maçlarında sırasıyla 173, 189 ve 169 sayı çıkmıştı.

Bir tarafta Henry, Walker, Berk, diğer tarafta Holloway ile Heslip tempoyu seven ve yüksek skor potansiyeline sahip oyuncular. Özellikle Karşıyaka kendi taraftarı önünde sürekli gaza basacaktır ve bu tempoda İBB’nin zayıf savunmasına karşı 100 sayıları zorlayacaklarını düşünüyorum. İBB’nin de son maçlarda olduğu gibi en az 80 sayı ile cevap vereceğini, bu senaryonun da maçı üste götüreceğini tahmin ediyorum.

İddaa Oranı: ÜST (170.5) / 1.70
Bets10 Oranı: ÜST (168.5) / 1.67
Güven İndeksi: 8/10Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

İtalya – Fransa İddaa Tahmini 25.08.19

Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında Çin’de oynanacak maçta İtalya Pazar saat 10:30’da Fransa ile karşılaşacak. İddaa …