Anasayfa / 2022 FIBA EuroBasket / Polonya – İspanya İddaa Tahmini 19.02.21

Polonya – İspanya İddaa Tahmini 19.02.21

2022 FIBA EuroBasket elemeleri kapsamında organize edilen fanusun ev sahibi konumundaki Polonya Cuma saat 22:30’da İspanya ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için 1.50 oran açıklamışken Bets10 ise oranı 1.68 olarak belirlemiş.

Polonya 4 maçın ardından hanesine 2 galibiyet yazdırabildi ve gruptan zaten çıkmayı garantilemiş olan İspanya ile İsrail’in ardından 3. takım olmak için sadece bir galibiyete ya da Romanya’nın İsrail’e yenilmesine ihtiyaçları var. İki olasılık da oldukça yakın çünkü EuroBasket biletini garantilemiş olan İspanya da genç oyunculardan bir kadroyla geliyor. Buna karşın Polonya’nın elinde Marcel Ponitka, Sokolowski, Cel, Slaughter, Kolenda, Waczynski, Michalak gibi isimlerden oluşan iyi bir kadro var.

İspanya belirttiğim gibi zaten EuroBasket biletini cebine koymuş durumda. Bu nedenle de koç Scariolo genç oyunculardan kurulu alternatif bir kadroyla denemeler yapacak bu penceredeki son 2 maçta. Elbette İspanya’nın C takımının bile bu seviyelerde güçlü olduğunu biliyoruz ama bu sefer tecrübe anlamında da zayıf isimler var kadroda. Lopez-Arostegui, Fernandez, Brizuela takımın öne çıkan isimleri konumundalar. 

Polonya’nın şiddetle galibiyete ihtiyacı var ve İspanya’nın tek amacı ana kadrosuna eklemeye yapabilmek için oyuncu havuzunu genişletmek, yeni isimlere sorumluluk vererek onları test etmek. Bu nedenle maçın sonucu pek umurlarında olmayacak Polonya’nın aksine. Daha tecrübeli ve birbiriyle oynama konusunda daha önde olan oyunculardan kurulu Polonya’nın kendi sahasında oynayacak, kendi potalarına atacak olmaları da önemli avantaj. Bunu da değerlendirerek İspanya’nın alternatif kadrosuna karşı kazanacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.50
Bets10 Oranı: MS 1 – 1.68
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Basket Guru

Mutlaka bakın

polonya ligi basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analiz

Trefl Sopot – Legia Warszawa İddaa Tahmini 05.03.21

Polonya Ligi 27. hafta mücadelesinde Trefl Sopot Cuma saat 21:00’da Legia Warszawa ile karşılaşacak. İddaa …