Anasayfa / 2025 FIBA EuroBasket / Polonya – İsviçre İddaa Tahmini 10.11.22

Polonya – İsviçre İddaa Tahmini 10.11.22

2025 FIBA EuroBasket ön elemeleri E grubu 3 maçında Polonya Perşembe günü saat 21:45’de İsviçre ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 12.5 handikap belirlemişler.

Polonya bu gruptaki ilk 2 maçlarındandan birini kazanabildi. Gruptaki denk rakipleri Hırvatistan’a evlerinde 3 sayı farkla yenilirken, zayıf rakipleri Avustruya’yı ise deplasmanda 55-91 gibi farklı bir skorla ezip geçtiler. Eylül ayında oynanan Eurobasket’de de çok olumlu sinyaller verdiler ve turnuvanın sürpriz takımı olarak üçüncülük maçı oynadılar, Almanya’ya kaybederek turnuvayı 4. olarak tamamladılar. O kadroda yer alan iki yıldız Ponitka ile Slaughter’dan faydalanamayacak koç Milicic ama Kolenda kardeşler, Michalak, Garbacz, Niziol, Sokolowski, Dziewa,, Zyskowski, Balcerowski gibi değerli silahlar var ellerinde. 

İsviçre ise sürekli bu seviyelerde gördüğümüz ne uzalan ne de kısalan, Avrupa basketbolunun vasat ülkelerinden birisi. Bu gruptaki ilk 2 maçlarında ise denk rakiplerinden Avusturya’yı içerde 10 sayı farkla geçerken deplasmanda güçlü rakipleri Hırvatistan karşısında hiç varlık gösterememişler, özellikle hücumda sınıfta kalarak 84-53 gibi kalp kırıcı bir skorla kaybetmişler, daha doğrusu hezimete uğramışlardı. Koç Papatheodorou’nun en güvendiği isimler M.Mladjan, Kovac ve Kazadi olacaklar yine. 

İki takım arasında net bir kalite ve seviye farkı var. Polonya’nın yeri normalde bu seviye değil ki son Eurobasket’i de 4. sırada tamamlamayı başardılar. Her ne kadar o başarının 2 temel mimarı Ponitka ile Slaughter bu maçta forma giyemeyecek olsalar da zayıf rakipleri karşısında Michalak, Garbacz, Sokolowski, Zyskowski, Balcerowski gibi silahlarla sürprize izin vermeyceklerini, çift haneli farklarla net bir galibiyet alarak liderlik iddialarını sürdüreceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-12.5) – 1.48
intobet Oranı: MS 1 (-12.5) – 1.69
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa LNB Pro A iddaa tahmin ve analizleri

Paris – Dijon İddaa Tahmini 03.12.22

Fransa Betclic ELITE Pro A 11. hafta mücadelesinde Paris Cumartesi günü saat 22:00’da Dijon ile …