Anasayfa / İddaa Tahminleri / Portland Trail Blazers – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini 18.11.23

Portland Trail Blazers – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini 18.11.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Portland Trail Blazers Cumartesi günü saat 06:00’da Los Angeles Lakers ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Bets10 ev sahibi lehine handikapı 6.5 olarak açıklamışlar.

Blazers konferansın zayıf ekiplerinden birisi konumunda. Son 5 maçlarının tamamını kaybettiler ve zaten 11 maçtan da sadece 3 galibiyet çıkarabilmişlerdi! Evlerindeki son 2 maça baktığımızda ise denk rakiplerden Grizzlies’a 100-112 ve Doğu’nun play-off ekiplerinden Cavs’a 14 sayı farkla kaybettiklerini gördük. 16 Kasım’daki o son maçta sadece 95 sayıda kalmışlar, Grant 17 sayı, Reath 16 sayı ve Mays ile Thybulle da 13’er sayıyla yegane direnen isimer olmuşlardı. Bu maçta Brogdon, Henderson, Simons üçlüsünden faydalanamayacaklar. 

Lakers sezon başında beklentileri karşılayamamış olsa da son dönemde ritmini bulmaya başladı, son 4 maçlarından 3 tanesini kazandılar ve en azından yüzde 50 galibiyet oranına ulaşarak play-off yarışında kopmadılar. Hatta son deplasman maçlarında da güçlü rakiplerden Suns’ı 3 sayı farkla geçtiklerinin altını çizelim. Ancak 16 Kasım’daki son maçta konuk oldukları Kings’e Lebron’un etkili performansına rağmen 110-125 ile kaybetmekten kurtulamadılar. Lebron ve James’in durumları maç saatinde belli olacak şekilde görünüyor ama gelen haberler en azından birinin kesin oynayacağı yönünde. 

Blazers’da Brogdon, Henderon, Simons gibi topa yön veren kısa skorerlerin kadroda olmayışın ciddi anlamda güç kaybetmelerine neden oluyor. Bu maçta tam kadro olsalar bile zorlanacaklar güçlü bir rakip, Lakers var karşılarında. Dolayısıyla bu eksiklerle şanslarının olmayacağını düşünüyorum. Eğer Lakers, Lebron ve Davis’den birini dinlendirmeyi seçerse o zaman işi biraz zor olacaktır ama her şekilde handikapı geçerek kazanmalarını bekliyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-6.5) – 1.47
Bets10 Oranı: MS 2 (-6.5) – 1.62
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Houston Rockets – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 07.12.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Houston Rockets Perşembe günü saat 04:00’da Oklahoma City Thunder ile karşılaşacak. …