Anasayfa / İddaa Tahminleri / Portland Trail Blazers – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini 02.02.23 (2)

Portland Trail Blazers – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini 02.02.23 (2)

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Portland Trail Blazers Perşembe günü saat 06:00’da New Orleans Pelicans ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için oranı 1.51 olarak açıklamışken intobet ise oranı 1.74 olarak belirlemiş.

Blazers son dönemde istediği sonuçları alamadı, son 4 maçtan 3 tanesini kayıpla geçtiler. Ama buna rağmen 29 galibiyetleri var ve halen play-in hatta play-off yarışının içindeler. Bunun yanında evlerindeki karneleri ise aslında iyi durumda, son 3 maçtan ikisini kazandılar burada Moda Center’da. Son olarak konuk ettikleri zayıf rakipleri Rockets’a hiç acımamışlar ve Lillard’ın tam 71 sayılık parmak ıssırtan MVP performansı ile beraber sahadan 17 sayı farkla galibiyetle ayrılmışlardı. Nurkic ve Simons’dan bu maçta da faydalanamayacaklar. 

Pelicans ise son dönemin en formsuz ekiplerinden birisi. Son 4 maçlarını üst üste kaybettiler. Ama buna rağmen 30 galibiyetleri var ve onlar hem play-in hem de play-off yarışının içindeler. Diğer yandan deplasman karnelerine bakacak olduğumuzda ise üst üste 3 maçlarını evden uzakta kaybettiklerini görüyoruz… Son deplasman maçlarında denk rakiplerinden biri olan Doğu’nun play-off ekiplerinden Knicks karşısında hiç varlık gösterememeişler ve tam 22 sayı farkla hezimete uğramışlardı. Williamson, Alvarado, Nance Jr. gibi önemli eksiklerin yanı sıra Richardson ile Valanciunas’ın durumları da maç saatinde belli olacak…

İki takım adına da play-in ve hatta play-off hedefleri doğrultusunda sezonun hedef maçlarından biri olacak. Ancak tabiki böyle bir maçta Portland’ın önemli bir saha avantajına sahip olduğunun da altını çizelim. Onlarda Simons ve Nurkic yokken, rakipte ise Williams, Alvarado, Nance Jr. gibi önemli eksikler var. Richardson ve Valanciunas’dan en az birinin daha olmaması demek ciddi anlamda elleri zayıflayacak demek olacak. Formda Lillard liderliğinde Portland’ın evindeki bu hedef maçta hata yapmayacağını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.51
intobet Oranı: MS 1 – 1.74
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Dallas Mavericks – Charlotte Hornets İddaa Tahmini (2) 25.03.23

NBA Batı ekiplerinden Dallas Mavericks Cumartesi günü saat 03:30’da Doğu ekibi Charlotte Hornets ile karşılaşacak. …