Anasayfa / Alba Berlin / Rasta Vechta – Alba Berlin İddaa Tahmini 11.02.24

Rasta Vechta – Alba Berlin İddaa Tahmini 11.02.24

Almanya easyCredit BBL 20. hafta mücadelesinde Rasta Vechta Pazar günü saat 19:00’da Alba Berlin ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibinin lehine 5.5 handikap belirlemişler. 

Vechta bu sezon lige yeni çıkan takımlardan birisi ama çok formdalar, son 5 maçlarından 4 tanesini kazandılar ve bu sayede de kendilerine 13 galibiyetle 5. sırada yer buldular. Evlerindeki son 2 maçlarını üst üste kazandıklarını gördük, sırasıyla Rostock’u zorlansalar da uzatmada 4 sayı, Hamburg’u 8 sayı ve zayıf rakipleri Heidelberg’i ise 22 sayı farkla rahat geçmişlerdi. Geçen hafta şov yaptıkları o maçta Flanigan 30 sayı, 6 ribaund, 5 asist ile yıldızlaşırken, Ferner 22 sayı, 7 ribaund, Aminu 18 sayı ve Kuhse 11 sayı, 4 ribaund, 8 asist ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi.

Alba ise Euroleague’de istediğini alamıyor olsa da en azından ligde zirve yarışından kopmak istemiyor. Son 4 maçlarından 3 tanesini kazandılar ve bu sayede de 11 galibiyete ulaştılar 16 maçın ardından. Lider Chemnitz ile aralarında 6 galibiyetlik bir fark var ama aynı zamanda 4 maçları da eksik. Bu nedenle de takiplerini sürdürüyorlar halen. Deplasman karneleri ise sıkıntılı, son 3 maçlarından ikisin kaybettiler. 

Alba her ne kadar bir Euroleague takımı olsa da bütçe ve kadro kalitesi anlamında üst seviye bir takım değiller. Zaten orada son sıralara demir atmış durumdalar ki ligde de sürpriz yenilgiler aldıklarını görmüştük. Son deplasman maçlarında da kendi sikletlerinde olmayan Wurzburg’a kaybettiler. Bu maçta da ligin flaş ekiplerinden birisi olan Vechta karşısında zorlanabileceklerini, kazansalar da handikapı geçemeyeceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (+5.5) – 1.43
intobet Oranı: MS 1 (+5.5) – 1.60
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Brooklyn Nets – Memphis Grizzlies İddaa Tahmini 05.03.24

NBA Doğu Konferansı ekibi Brooklyn Nets Salı günü saat 03:30’da Batı ekibi Memphis Grizzlies ile …