Anasayfa / İddaa Tahminleri / Real Madrid – Valencia İddaa Tahmini 06.06.21

Real Madrid – Valencia İddaa Tahmini 06.06.21

İspanya Liga Endesa yarı final serisi ilk maçında Real Madrid Pazar saat 19:30’da Valencia ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için 1.33 oran açıklamışken Bets10 ise oranı 1.48 olarak belirlemiş.

Real Madrid normal sezonu harika bir şekilde tamamladı. Çeyrek final serisinde de beklendiği gibi Granca karşısısında fazla zorlanmadan, içerde-dışarıda kazanarak seriyi 2-0 ile geçmişti. Son maçta deplasmanda kazanırken Rudy 15 sayı ve Carroll 14 sayı takımlarını galibiyete taşıyan isimlerdi. İşler yolunda giderken takımda sakatlıklar can sıkmaya başladı. Hem Llull ve Laprovittola’dan faydalanamayacaklar ve takımın guard koltuğunda iki genç isim Nunez ile Alocen olacaklar. Ayrıca Abalde, Reyes, Thompkins, Randolph gibi isimlerden de faydalanamayacaklar. Ama yine de ellerinde Causeur, Carroll, Rudy, Tavares, Poirier, Garuba gibi önemli silahlar var. 

Yarasalar ise çeyrek final serisinde zorlu bir rakiple Baskonia ile karşılaştılar ve ciddi anlamda zorlandılar. İlk maçta şanslarının ve Henry’nin ikramıyla kendi sahalarında 1 sayı farkla kazandıktan sonra deplasmanda ayakta kalamadılar ve 11 sayı farkla yenildiler. Son maçta ise kendi sahalarında yine zorlandılar ama sonunu daha iyi oynayarak maçı 5 sayı farkla kazandıp, seriyi de 2-1 ile geçip adlarını yarı finale yazdırdılar. Dubljevic, Kalinic, Prepelic yine koç Ponsornau’nun en çok güvendiği isimler olacak bu zorlu deplasman maçında. 

Her ne kadar Real’de Llull, Laprovittola, Abalde, Thompkins, Randolph gibi önemli eksikler olsa da koç Laso sezon boyunca yaşanan sakatlık problemlerinde geniş rotasyonu artı genç oyuncularını çok iyi kullandı. Bu maçta da Causeur, Carroll, Rudy gibi tecrübeli isimlerin liderliğinde pota altında da Tavares, Poirier, Tyus gibi silahları verimli kullanarak sonuca gideceklerini, seride saha avantajını kaybetmeyeceklerini düşünüyorum. Elbette Valencia da kolay lokma değil, bu kadar eksik yakalamışken rakibi direnecektir. Bu nedenle handikap riskine girmektense direkt Real galibiyetini tercih edeceğim. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.33
Bets10 Oranı: MS 1 – 1.48
Güven Endeksi: 9Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Milwaukee Bucks – Brooklyn Nets İddaa Tahmini (Basket Guru) 18.06.21

NBA Doğu Konferansı yarı final serisi 6. maçında Milwaukee Bucks Cuma saat 03:30’da Brooklyn Nets …