Güncel
Anasayfa / Almanya easyCredit BBL / RESMİ: Alman Ekibi NBA Patentli Uzunu Kaptı (KAÇAN BALIK)

RESMİ: Alman Ekibi NBA Patentli Uzunu Kaptı (KAÇAN BALIK)

Önümüzdeki sezon FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde boy gösterecek olan Alman ekibi Telekom Bonn, son olarak Brooklyn Nets ve G-League‘de Long Island Nets formalarını giymiş olan forvet James Webb III‘i kadrosuna kattığını duyurdu.

Transfer döneminin ilk bölümünde İtalyan ekibi Cantu da onunla ilgilenmiş ancak taraflar arasında anlaşma sağlanamamıştı.

2.06 boyunda olan 1993 doğumlu Boise State çıkışlı olan Webb, geçtiğimiz sezon Brooklyn Nets ile NBA’de 10 maçta ortalama 12 dakika parkede kalarak sadece 1.6 sayı 2.4 ribaund ile katkı verebilmişti. G-League’de ise Delaware ve Long Island takımlarından toplam 40 maça çıkarken ortalama 28.7 dakika süre almış ve 12.9 sayı %37.1 3sayı 6.7 ribaund 1.4 asist 1.3 topçalma ortalamaları ile mücadele etmişti.

Webb, NBA’de 3 numara için ağır 4 numara için de fiziksel olarak zayıf bir oyuncu olduğu için pozisyon sorunu yaşayan bir oyuncu oldu. Özelikle alçak postta etkinliği olmaması ve kalın oyunculara karşı savunmada sorunlar yaşaması büyük dezavanja. Ancak diğer taraftan dış şut tehditi ve atletizmi de onun artı hanesine yazabileceğimiz değerli özellikler. Ben onu biraz Austin Daye’e benzetiyorum, özellikle ribaundlardaki etkinliği ve dış şutlardaki yüksek yüzdesi ile onun da Avrupa’da iyi bir kariyeri olacağını düşünüyorum. Takımlarımızın onu kaçırması gerçekten üzücü oldu.

 Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

LA Clippers Favorilerden Biri

NBA’de yaz döneminin en dikkat çekici hamlelerini yaparak önümüzdeki sezon şampiyonluk için iddialı konuma gelen …