Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / RESMİ: İspanya Koç Konusunda Kararını Verdi

RESMİ: İspanya Koç Konusunda Kararını Verdi

Bildiğiniz üzere İspanya Milli Takımı‘nın başında bulunan İtalyan koç Sergio Scariolo, geçtiğimiz günlerde NBA takımlarından Toronto Raptors‘ın teknik ekibine asistan koç olarak dahil edilmişti. Bunun üzerine de İspanya Basketbol Federasyonu ve tecrübeli koç arasında ilerleyen süreç için görüşmeler yapıldı.

Son durumda İspanya Basketbol Federasyonu kararını verdi ve Sergio Scariolo’nun A milli erkek basketbol takımının başında kalmasını onayladı. Böylelikle İtalyan koç Eylül, Kasım-Aralık ve Şubat dönemlerindeki 2019 FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu maçlarında takımının başında olabilecek.

Tecrübeli koç, yapılan son toplantıda tüm eleme maçlarında takımın başında yer alacağına garanti vermiş ve bu konuda Toronto Raptors’dan da aldığı izinleri de sunarak İspanya Basketbol Federasyonu yetkililerini ikna etmiş ve 2020 yılına kadar görevnin başında yer alacak.

İspanya ikinci turda, A milli takımımız ile beraber I grubunda yer alacak ilk turdan getirdiği 6 galibiyetle şuanda lider durumda. Maç programları ise şöyle; 14 Eylül’de ve 2 Aralık’ta Ukrayna, 17 Eylül’de ve 22 Şubat’ta Letonya, 29 Kasım’da ve 25 Şubat’ta ise Türkiye ile karşılaşacaklar.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

İspanya – Fildişi Sahili İddaa Tahmini 09.08.19

Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında Malaga’da düzenlenecek turnuvada İspanya Cuma saat 23:00’da Fildişi Sahili‘ni konuk edecek. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir