Güncel
Anasayfa / 7DAYS EuroCup / RESMİ: Karadağ Şampiyonu’ndan Çaylak Skorer Takviyesi

RESMİ: Karadağ Şampiyonu’ndan Çaylak Skorer Takviyesi

Geride bıraktığımız sezon Karadağ’da şampiyon olan ve önümüzdeki sezon Eurocup‘da mücadele edecek olan Mornar Bar, son yabancı takviyesini de G-League‘de Gran Rapids forması ile izlediğimiz şutör guard Bronson Koenig ile yaptı.

1.93 boyundaki 1994 doğumlu Birleşik Amerikalı 2 numara NCAA’de Wisconsin koleji forması giydikten sonra ilk profesyonel deneyimini G-League’de Grand Rapids’in başarısı için sergilemişti. 48 maçta forma giyerken ortalama 20.7 dakika parkede kalmış ve 9.8 sayı %39.9 3sayı 1.9 ribaund 1.3 asist istatistiklerini yakalamıştı.

Koenig, yüzdeli üçlükleri ve yüksek basketbol IQ’su sayesinde  ikili oyunlarda organizatör olarak da verimli olabilmesi gibi önemli özellikleri ile Avrupa basketboluna rahatlıkla adapte olabilecek bir guard. Mornar Bar’da kendisini daha da geliştireceğini ve Avrupa basketbolunda iyi bir ceza atıcısı olacağını düşünüyorum. Mornar Bar yine doğru ve potansiyelli bir hamle yapmış.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

2019-20 Sezonunda Euroleague’de Yer Alacak Takımlar

2019-20 Turkish Airlines Euroleague sezonu tairhinde ilk kez 18 takımla başlayacak. 3 Ekim 2019’da yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir